В Офісі президента іронічно прокоментували нещодавні “настанови” колишнього очільника держави, нардепа Петра Порошенка, які той дав Володимиру Зеленському перед візитом до США.

В ефірі суспільно-політичного ток-шоу “Право на владу” ведуча Наталія Мосейчук запитала, чи дослухався президент Зеленський до порад Порошенка.

Очільник Офісу президента Андрій Єрмак пояснив, що Зеленський слухає поради інших людей, проте не Порошенка. І пояснив, чому.

“Я думаю, що ви знаєте мою позицію. Я вважаю і впевнений в тому, що нарешті Україна має найкращого президента за всю історію, тому він безумовно дослуховується до думок не тільки членів своєї команди, але і до людей, які дійсно мають досвід, необхідні знання. Але не думаю, що в цьому списку є п’ятий президент України”, – заявив Єрмак.

Нагадаємо, 30 серпня колишній президент на своїй сторінці у Facebook оприлюднив майже шестихвилинне відео під назвою “Порошенко дав настанови Зеленському”. У ньому він розповів, на чому Зеленський має зосередитись у США, з ким зустрітися та які питання обговорити. Не забув Порошенко згадати і про себе, даючи поради діючому главі держави: “Встановити добрі особисті відносини довіри з главою Білого дому. Як мінімум, на тому рівні, яка існувала за моєї каденції”.

Як пише, телеграм-канал “Таємниці депутата”, Єрмак включився на 1+1 і прокоментував візит Зеленського в Штати.

“Каже, що все успішно. На жаль, ми все ще не почули позицію Петра Порошенка з порівнянням його поїздки в США. Не мучте, Петро Олексійович, включайтеся на Прямому”, – написали там.

До слова, глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що на зустрічі Володимира Зеленського і Джо Байдена 1 вересня заміна або відмова від Мінського формату переговорів щодо Донбасу не обговорювалися, але розглядалося питання залучення США до глобального вирішення питання про безпеку України.

– Це стосується Північного потоку-2, тому що позиція України – розглядати його не як комерційне питання, а як питання нацбезпеки, – уточнив він.

За його словами, ці питання Зеленський і Байден обговорювали і тет-а-тет, і в розширеному форматі.

Говорячи про можливу участь США в переговорах щодо Донбасу, щоб допомогти Україні завершити війну на Донбасі. Єрмак сказав, що переговори можуть відбутися, коли на це є згода всіх сторін.

Так чиновник, який зараз знаходиться в США разом із президентом Володимиром Зеленським, відповів на запитання про можливе приєднання США до переговорів.

«Всі переговори – вони можуть відбутися, коли є згода на це всіх сторін. Можу лише вам сказати, що Сполучені Штати готові – і вони підтвердили це – брати участь і зробити все, що можливо від них, для того щоб допомогти Україні припинити війну і забезпечити дійсно систему стійкої безпеки для нашої країни», – підсумував Єрмак.

У спільній заяві щодо стратегічного партнерства Україна і США закликали Росію виконати зобов’язання з припинення вогню на Донбасі.

Загалом документ містить п’ять розділів, що стосуються переважно питань безпеки – притягнення Росії до відповідальності за агресію на Донбасі та в Криму, російського проекту Північний потік-2, який є загрозою для енергетичної безпеці України.