Одна з проблем армії РФ полягає в тому, що росіяни недостатньо кмітливі, щоб дати відсіч іншими способами, крім чисельності. Таку думку висловив військовий експерт, полковник Глен Грантє.

На Півдні росіяни побоюються контратаки. Тому вони перекидають піхоту зі Сходу на Південь, адже це єдиний ресурс. Єдиною відповіддю росіян залишається артилерія та ведення війни у стилі монгольської орди чи орків. Якщо вони хочуть стримати українські війська в районі Херсона, то вважають, що повинні завезти туди якомога більше орків і розташувати їх на полі бою, – пояснив Глен Грант.

Військовий експерт також додав, що українським захисникам треба навчитися перестати битися з загарбниками віч-на-віч, а обійти їх з тилу.

Найкращий спосіб перемогти їх – це оточити та створити котли. За такого розвитку подій вони відразу здадуться. У цьому немає сумнівів. Адже це не люди, які воюють за свою країну. Вони воюють за гроші, а ті, хто воює за гроші, зазвичай не хочуть помирати, – наголосив Глен Грант.

Вже давно зрозуміло і ясно, що проросійських бойовиків із Донбасу почали буквально винищувати. москва кидає їх на завдання, які просто неможливо виконати, щоб цих людей просто не було, пояснює радник глави Офісу Президента Олексій Арестович.

Наразі бойовиків із самопроголошених республік практично залишили віч-на-віч з армією України на багатьох напрямках. Зокрема, таких випадків вже є багато біля Бахмуту й Авдіївки. Арестович зазначив, що військовикам дають накази брати позиції, які укріплювалися 8 років, тому шанси на успіх завжди мінімальні.

Вони (бойовики – ред) вбивають себе об укріплення. Результатом може бути лише те, що вони просунуться на кілька кілометрів і просто фізично закінчаться. москва їх тупо фізично списує, – сказав радник глави ОП.

Він пояснив, що кремль винищує бойовиків невизнаних формувань, бо вони не сприймуть жодні примирення з Україною. А саме це зараз дуже потрібне росії.

москві треба, щоб мотивованих стало менше. 50 чи 30 тисяч мужиків зі зброєю, які невдоволені діями влади – це завжди велика проблема. І москва завжди вирішувала її однозначно, – сказав Арестович.

Наразі в росії масово почали створювати так звані “нацбати”. Мовиться про загони, які збирають по різних територіях за етнічними ознаками. На думку Арестовича, їх невдовзі так само будуть винищувати в Україні. Адже так кремль може вберегти режим від внутрішньої дестабілізації. “Логіка та сама. Їм треба спалити пасіонарний елемент. Тих людей, які можуть піти в місцеве “ополчення” та боротися за незалежність”, – підсумував радник.

Водночас За повідомленням Головного управління розвідки, для комплектування підрозділів мобілізаційного резерву з 1 серпня цього року на території ОРДЛО розпочалась нова хвиля примусової мобілізації. Відбирають осіб, у непридатних для проходження служби та тих, які мали “відстрочку”.

Так, у складі структурних мотострілецьких підрозділів 2 армійського корпусу (Луганськ) російських окупаційних військ проводиться формування нових та відновлення боєздатності наявних мотострілецьких батальйонів. У Луганську за 40 хвилин на ринку забрали два автобуси чоловіків, більшість із яких вантажники. В Алчевську чоловіків забирали посеред вулиць. Населення обурене, чоловіки переховуються.

Тотальна примусова мобілізація триває в багатьох населених пунктах. Наприклад, на вулицях міста Хрустальний збільшилась кількість патрулів, які без пояснень забирають осіб чоловічої статі у військкомат. Продовжуються облави по підприємствах і комерційних установах, де працюють чоловіки, придатні до військової служби.

Водночас поширюється невдоволеність серед вже мобілізованих чоловіків ОРДЛО жахливим ставленням командування в окупаційній армії до місцевого особового складу. Зокрема поширюється інформація, що росіянам видають сучасні бронежилети й каски, а місцевим амуніцію зразка 1941 – 1945 років.