В Путіна не вдався бліцкриг у перші дні цієї війни — він по факту зіграний, тому вони переходять у стадію затяжної війни по всій лінії розмежування на південному сході. Про це в інтерв’ю розповів військовий експерт Петро Черник.

Тому концентруватися на тому, наскільки є стратегічними Запоріжжя чи Харків, донецький плацдарм немає сенсу — для них абсолютно все є стратегічним. На жаль, завдання мінімум вони вже досягнули – так званий сухопутний коридор до Криму вони прорубали. А від завдання максимум вони і досі не відмовились, тому будуть штурмувати там, де будуть розуміти, що це можливо.

Наскільки пов’язаний наступ із просуванням ЗСУ біля Херсону?

На думку експерта – напряму. Як тільки у нас з’являються передумови для зважених контрнаступальних дій, саме в тому напрямку Росія починає накопичувати більше своєї живої сили та техніки — це абсолютно логічні речі та пов’язана між собою дихотомія. Класична воєнна доктрина у прямому вираженні.

Маємо добре розуміти, що якщо вони програють цю воєнну кампанію, то життя Путіна стає під пряму фізичну загрозу. Якщо вони її програють, то шлях до дезінтеграції Росії набирає своїх реалістичних обрисів. Тому ця війна така важка і настільки серйозна. Повертаючись до конкретики. Передбачення — невдячна справа. Бо Москва не збирається здаватися. Одна з ілюзій, яка генерується у нашому інформаційному просторі — що перемога настане ось-ось, і ще одна – що в противника закінчуються ресурси.

На погляд Черника, у нас з’явиться достатньо ракетно-артилерійського озброєння (бо на 95 відсотків ця війна є війною артилерій) не швидше, ніж в кінці серпня — на початку вересня. На цю хвилину в нас близько 10 класів найрізноманітніших артилерійських установок із загальною чисельністю близько 400 стволів. І на цю хвилину цих унікальних машин, РСЗО M142 HIMARS і його старший брат MLRS 270 сукупно десь в межах 25 і це доволі непоганий показник.