Миттєва реакція Конгресу США на звіт Державного департаменту щодо додаткових санкцій проти «Північного потоку-2» обумовлена, цитуючи слова голови Комітету закордонних справ Майкла Маккола, «неадекватним призначенням», пише у своєму Фейсбуці Лана Зеркаль, далі в оригіналі:

Справа в тому, що у звіті йдеться про додаткові санкції лише проти двох суб’єктів господарювання, які залучені до проекту, а також перелічено 18 компаній, що покинули проект минулоріч. І все б нічого, але є велике АЛЕ! Дві компанії, а саме баржа «Фортуна» та її власник «КВТ-РУС», уже були санкціоновані в січні. Так само і вихід 18 компаній з проекту відбувся за попередньої адміністрації. Отже, у Звіті йдеться тільки про дії адміністрації Трампа, що викликає занепокоєння у Конгресу у зв’язку із відсутністю інформації щодо нових додаткових санкцій 🚨

Конгресмени публічно вимагають пояснень від адміністрації, наголошуючи, що закон PEESCA має потужну двопартійну підтримку обох палат Конгресу та повинен бути виконаний якнайшвидше для недопущення завершення шкідливого російського газопроводу «Північний потік-2».
Такі сигнали з Капітолійсього пагорба свідчать про дуже високий рівень уваги до розвитку ситуації навколо ПП2 і протидію намаганням російських лобістів проекту знизити градус спротиву – резюмувала вона.

В свою чергу, в березні-квітні свої санкції почнуть отримувати, не тільки оккупанти РФ, а олігархи – в тому числі українські.

Детальніше про те, кому може дістатися від влади, пише на своїй сторінці у Фейсбуці публіцист Євгеній Прокопишин.

Зараз ходять чутки, що в ОП активно працюють над Фірташем та Льовочкіним. Цей кейс особливо важливий.

Справа в тому, що США уже не один рік намагаються заполучити проросійського олігарха, який сидить в Австрії і маючи великі гроші скупляє місцевих правоохоронців та наймає найкращих адвокатів, через що Австрія ніяк не може видати його США. В Україні ж Фірташ ці великі гроші і заробляє, при чому не зовсім чесним, а точніше зовсім не чесним, шляхом.

Саме тому в ОП планують одним махом вирішити і внутрішню проблему, і допомогти США, щоб потім торгуватись з США по іншим питанням було легче. СБУ і РНБО в цілому працюють над можливістю націоналізації компанії ТОВ «РГК», яка володіє 20 газзбутами, і борг якої перед НАК «Нафтогаз» становить більше 12 млрд грн (Фірташ просто бере газ у держави і майже не платить за нього). Націоналізацію будуть обгрунтовувати тим, що: а) компанія є монополістом на ринку, зловживає цим піднімаючи ціни на газ б) накопичує борг перед державою в) діяльність компанії загрожує нацбезпеці країни г) власник компанії отримав її ще в 90х роках незаконно.

Якщо це відбудеться, то ОП зможе: а) знизити тарифи для населення б) показати населенню реальну боротьбу з олігархами в) послабити позиції Фірташа та його партнера Льовочкіна в Україні г) демонополізувати ринок газу д) поповнити бюджет на десятки млрд грн через прозору приватизацію облгазів е) це буде дуже чіткий та голосний заклик усім іншим олігархам про те, що працювати тепер усі мають по законам і єдиним правилам, а хто продовжить думати, що він особливий, у того також щось відберуть!

Важливий нюанс: це все має бути максимально законно, щоб потім не було проблем, як з «Приватбанк», і тому реалізовувати це будуть лише тоді, коли зберуть достатню кількість необхідних доказів (мало сказати, що Фірташ поганий, монополіст і тд, це потрібно довести документами та/або свідками).

P.S. Але й іншим не потрібно розслаблятись, оточення Медведчука продовжать жучити – його прийнято рішення «помножити на нуль». Щодо Порошенко та Тимошенко, то їх також будуть «множити», але трішки по іншому: Тимошенко будуть жучити по землі та надрах, а Порошенко медійно прив’язуючи до того, що саме при ньому та раніше за його участю активно все деребанили. Зеленський не зможе серйозно взятися за Порошенко до тих пір, поки США та ЄС не дозволять, бо Петро це їх «пєшка» і вони ним грають. Зеленський буде говорити про це з Байденом тет-а-тет, показуючи різні докази злочинів Порошенко, тому що на слово звісно ніхто не повірить і дозволу не дасть. Але, скучно все одно не буде і Петру, це точно…