САП заарештувала велику суму екс-нардепа Онищенко

Спеціалізована антикорупційна прокуратура України (САП) домоглася арешту в Естонії 500 000 євро на банківському рахунку екс-нардепа Олександра Онищенка.

Рішення про арешт прийняла колегія суддів Вищого антикорупційного суду.

За даними прокурорів, 20 вересня Онищенко перевів в естонський банк 500 000 євро зі свого російського рахунку. Ці гроші були частиною угоди про покупку нового бігового коня. Тому естонські правоохоронці заморозили ці гроші на рахунку Онищенка. Після цього САП домоглася через суд їхнього арешту.

Нагадаємо, що Онищенко є фігурантом низки кримінальних проваджень в Україні. Зокрема, за версією сищиків НАБУ, Онищенко і його соратники продавали газ держпідприємства “Укргазвидобування” через “псевдобіржі”, тому держава втратила понад 1,5 мільярда гривень.

Олександр Онищенко поїхав з України в 2016 році і зараз перебуває в Іспанії. В Україні його офіційно розшукують, однак Інтерпол оголошувати екс-нардепа в міжнародний розшук відмовився. Сам Онищенко всі звинувачення заперечує і називає їх політично мотивованими. Онищенко відомий своїми викриттями корупції режиму Порошенко.

Українці в Мережі жартують, що “Тепер піде працювати в МакДональдз?”.