Заступник помічника держсекретаря США у справах Європи і Євразії Джордж Кент упевнений, що колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко співпрацював з особистим адвокатом президента США Дональда Трампа Руді Джуліані за згодою п’ятого президента України Петра Порошенка. Про це дипломат заявив в ході відкритих свідчень в Конгресі у справі про імпічмент Трампа та тиск на Україну.

Кент зокрема посилається на розмови з колишнім прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком і трьома міністрами, прізвищ та імен яких не називає. За словами дипломата, вони говорили йому, що Луценко діє за згодою Порошенко.

«Кілька українців тоді розповіли мені, що Луценко намагався домогтися, щоб президент Трамп схвалив переобрання Порошенка. Це відбувалося в березні напередодні виборів. Цього не сталося. У будь-якому випадку, це б не допомогло, тому що Зеленський переміг за підтримки 73% виборців », – зазначив Кент.

Крім того, дипломат додав, що інформаційну кампанію проти посла США Марі Йованович і американського посольства в загальному розганяли так звані «порохоботи».