З початку травня війська рф завдають масованих ракетних ударів по території України, зокрема й по Одещині. На думку, ексочільника Одеської ОДА інтенсивні обстріли міста пов’язані з початком контрнаступом.

Колишній голова Одеської обласної державної адміністрації Михайло Саакашвілі відреагував на обстріли Одеси.

Про це політик повідомив у Facebook.

За словами Саакашвілі, Одесу інтенсивніше обстрілюють з декількох причин.

Екс-очільник вважає, що інтенсивні обстріли можуть означати загальний початок контрнаступу.

На його думку бажання знову змусити перенести частину вантажів в Миколаїв, щоб завадити контрнаступу.

По-третє, налякати відпочивальників і через них тероризувати всю Україну.

Крім того, політик спростував інформацію, яку поширюють ворожі канали, що ніби-то він продає свою квартиру в Одесі.

Саакашвілі поділився своїми планами після звільнення з російського полону.

«Як тільки мене звільнять з путінського полону, я повернуся додому до мами, до свого міста, знайомого до сліз, яке я встиг шалено полюбити. Скоро Путін буде в Гаазі, а я снідатиму у своїй кімнаті на Французькому бульварі, і буду спілкуватися, багато спілкуватися з одеситами», – написав експрезидент Грузії.

Нагадаємо, Саакашвілі понад рік перебуває під ув’язненням в Грузії. Він засуджений за нібито зловживання владою під час виконання своїх обов’язків. Суд у Тбілісі має розглянути питання про призупинення йому вироку чи звільнення з гуманітарних міркувань для лікування за кордоном.

Раніше Саакашвілі заявив, що він умирає в ув’язненні. За словами політика, він страждає від більш ніж 20 хвороб від яких йому кожного дня стає гірше.

До слова, Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) відмовив у позові адвокатів екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі, який перебуває в ув’язненні, з вимогою його переведення в закордонну клініку з метою лікування.

Додамо, Міністр юстиції Грузії Раті Брегадзе заявив, що переведення експрезидента Грузії Міхеіла Саакашвілі з лікарні, де він продовжує лікування, назад до тюремної установи залежить від рішення лікарів.

“Коли буде відповідний висновок лікарів, що цю людину можна переводити, і що вона повністю вилікувана, природно, буде ухвалено відповідне рішення”, – сказав Брегадзе в четвер журналістам після зустрічі з представниками акредитованого в Грузії дипломатичного корпусу, на якій, за його інформацією, обговорювали ситуацію, пов’язану із Саакашвілі.

Що стосується зустрічі з послами, то, як заявив Брегадзе, зустріч відбулася за ініціативою Мін’юсту, і на ній послам надали вичерпну інформацію щодо питань, які їх цікавили, стосовно Саакашвілі.

“Природно, ми говорили і про рішення Страсбурзького суду (ЄСПЛ), а також розглянули різні питання, про які я зі зрозумілих причин утримаюся говорити публічно”, – сказав міністр.

Він знову нагадав про те, що минулого тижня Європейський суд із прав людини не задовольнив позов адвокатів Саакашвілі з вимогою відтермінування відбування покарання з метою лікування в одній із зарубіжних клінік, зокрема, у Варшаві.

За словами Брегадзе, це рішення ЄСПЛ остаточне.

Зі свого боку, посол Греції в Грузії Марія Теодору після зустрічі заявила журналістам, що зустріч була продуктивною. “На мій погляд, багато чого було пояснено з приводу цієї ситуації”, – зазначила посол.

Вона прокоментувала ситуацію зі станом здоров’я Саакашвілі. “Ми не лікарі. Ми отримуємо інформацію, як і всі інші, зі ЗМІ. Наша головна турбота полягає в тому, щоб Грузія дотримувалася правил, як і всі інші європейські країни. Я маю на увазі дотримання прав усіх громадян. Це предмет нашої головної турботи”, – сказала Теодору.

У Грузії Саакашвілі проходить за кількома кримінальними справами. Своє затримання експрезидент вважає незаконним, а обвинувачення на його адресу сфальсифікованими.