Справа проти народного депутата від Опозиційного блоку Олександра Вілкула не має судової перспективи, впевнений адвокат політика Олексій Баганець. На його думку, генпрокурор Юрій Луценко використовує свою посаду "як трамплін для продовження політичної діяльності на більш високому рівні".
Генеральний прокурор України Юрій Луценко у справі про зняття депутатської недоторканності з народного депутата, співголови фракції Опозиційного блоку Олександра Вілкула діє як політик і працює заради піару.
Про це в інтерв'ю заявив колишній заступник генпрокурора, адвокат Вілкула Олексій Баганець.
Він зазначив, що, згідно із законом, посада генпрокурора – не політична, і повноваження генпрокурора вимагають від нього досконало знати закон, зокрема і Кримінальний кодекс. Водночас докази у справі Вілкула було або здобуто в незаконний спосіб, або просто сфальсифіковано.
Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона
Баганець також висловив упевненість, що справа не має судової перспективи. На його думку, мета Луценка в цьому провадженні інша.
"Юрій Віталійович, очевидно, переконаний, що якщо не члени комітету, то парламент підтримає будь-яке подання ГПУ щодо зняття недоторканності з Вілкула. Це знову підтверджує мою попередню тезу: Луценко веде себе як політик, а не як генпрокурор.
У цій ситуації Юрій Віталійович працює заради піару і використовує свою посаду як трамплін для продовження політичної діяльності на більш високому рівні", – заявив адвокат.
Подання щодо Вілкула генпрокурор уперше передав до Ради 25 травня. 19 червня у регламентному комітеті Ради заявили, що його члени не дістали відповіді на свої запитання щодо цього подання, тому повернули документи спікеру парламенту Андрію Парубію, щоб він звернувся до генпрокурора по відповідні роз'яснення.
18 вересня Луценко повторно вніс подання на Вілкула. Під час розгляду регламентним комітетом ВР повторного подання один зі свідків, екс-голова Дніпропетровської райдержадміністрації Вадим Кобиляцький, заявив, що давав свідчення під тиском.
Сторона захисту також надала комітету документи, що свідчать про те, що земля, передана Вілкулом в оренду, досі перебуває у державній власності.
На засіданні регламентного комітету Вілкул заявив, що обидва епізоди, зазначені у поданні, сфальсифіковано, "щоб збити його зі всіх виборів".
Комітет передав подання на розгляд парламенту, взявши до уваги, що "докази в поданні ґрунтуються на припущеннях та на показах, здобутих у незаконний спосіб, і генеральний прокурор має намір їх перевірити".
\