На якомусь каналі почула якогось “військового” експерта, мовляв, Путін хоче анексувати Донбас. На мій обивательський погляд, Путіна цілком влаштовує “мертвий Мінськ”. І поки ми бадаємось з Росією в ТКГ, це наш головний біль. Пише народний депутат України Єлизавета Богуцька. Далі в оригіналі:

У разі анексії ОРДЛО це стане головним болем Путіна. Причому набагато більш пароксизмальним, ніж Крим.

Тому дід вибирає війну.

Швидше за все, тут кілька факторів. Я про них вже писала. Нагадаю.

1. Ситуація з водою в Криму критична. Путіну абсолютно наплювати на населення, але йому не байдужа його армія. Адже поки є кому брязкати “хоботами”, Путін відчуває себе лордом Фаркуадом, який може легко відламати ніжки у печеньки.

2. Нещодавно слово “Крим” в якості Кримської платформи вперше прозвучало голосно з вуст українського Президента в аспекті залучення в процес США. У каденцію попереднього Президента такого не було навіть уві сні. Саме тому Мінські угоди взагалі не торкалися цієї теми.

3. Крім двох попередніх пунктів про Крим ще один, що збуджує Путіна краще гідро-дискотеки – представлена ​​на РНБО “Стратегія деокупації Криму”. Це ж треба так зазіхнути на святе?

За Крим, звичайно, це не все. Є ще пару цікавих моментів з п’ятдесяти відтінків сірого.

4. І вже не про Крим, хоча і про нього. Українська сторона в ТКГ наполягає на зміні формату переговорів.

а) Перенесення місця переговорів з Мінська до Варшави або Відня (можливі інші варіанти)

б) Залучення до процесу США. (Добре б і Британію).

в) Розширення формату переговорів з включенням до порядку теми Криму.

г) Перегляд порядку виконання умов для проведення виборів в ОРДЛО.

5. Тепер не про території, а про персоналії. Медведчук не виконав покладених на нього зобов’язань не тому що не хотів (дуже старався), а тому що “Клоун” заблокував його можливості.

Все, що так старанно вибудовував президент Росії в Україні руками своїх партнерів – летить в тартарари. Навіть Тупицький. Чіп і Дейл, звичайно ж, поспішили на допомогу, щоб опротестувати в КС Указ Президента про Тупицького (йдеться ймовірно про спільне звернення представників Євросолідарності та Батьківщини про оскарження указу Зеленського – Ред.), але ящик Пандори відкрив сам Тупицький. Сам себе обіграв.

А тепер, напевно, як на мене – найголовніше.

Існує два способи досягти переваги. Перше – зробити свою країну економічним лідером серед інших. І друге – створити всі умови для злиднів і розрухи у сусідів, щоб на їхньому тлі здаватися Лі Куан Ю. Путін пішов іншим шляхом. І для нього абсолютно неприйнятно, коли його технологія руйнується. Так це ми ще далеко не процвітаємо. Але хочемо. Ну, як мінімум, цінуємо свободи, яких в Росії давним-давно немає. І радіємо з того, як РНБО вибиває милиці у путінських подільників в Україні.

Ну і останнє: дід знову зібрався рятувати російську мову від “фашистів”. А як зовсім недавно сказав класик, “хто як обзивається, той так і називається” !!!

Відзначимо, що останній тиждень офіційні російські представники то розповідали про якісь “навчання”, то звично грубили європейцям і американцям: “То не ваша справа, куди і навіщо переміщаються наші війська”, пише російський журналіст, оглядач Deutsche Welle Костянтин Еггерт.

Путін роздратований: і інтерв’ю Байдена, яке він визнав образливим, і введеними Білим домом на початку березня хворобливими санкціями проти аерокосмічної галузі Росії, і, що не менш важливо, останніми кроками українського президента Володимира Зеленського та його адміністрації.

Крім того, Україна ініціювала створення “Кримської платформи” – проекту максимального міжнародного політико-дипломатичного тиску на Москву з метою повернення півострова.

Обурення Путіна повинно викликати і те, як змінилася поведінка самого Зеленського. Той, кого він ще рік тому вважав недосвідченим, наївним і слабким, сьогодні мало не кожен день кидає якийсь виклик Кремлю, як ніби пропонуючи помірятися силами. Останній – категорична відмова від будь-яких переговорів про долю мінських угод в самому Мінську. Білорусь фактично несамостійна держава під контролем Кремля, кажуть в Києві.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.