Зверніть увагу, як змінилася риторика і поведінка заходу! Від мимріння і заклопотаності чотирнадцятого – до прям любо-дорого дивитися. І вже розглядається питання перекриття неба України, і США обіцяють кораблі в Чорному морі, і генсек НАТО дзвонить, і Канада (ну, ці завжди адекватно розуміли те, що відбувається) і Борис Джонсон, і все-все-все. Як дядечко Джо їх усіх на ноги стусанами поставив. Краса.

Про це пише російський журналіст, військовий репортер Аркадій Бабченко.

Великобританія переглядає свою військову доктрину і ядерну програму. Столтенберг каже, що Україна тепер наше все. Чи могли ми мріяти про це.

Я ж вам кажу – стався квантовий стрибок в усвідомленні сприйняття Росії. Тумблер клацнув. І відносини перейшли на новий рівень. Від соплежуйства – до жорсткої, прямої відповіді. Від вираження стурбованості в ПАРЄ, до практично прямим текстом: “тільки спробуй сунуться, ублюдок, я сам тебе трахну, лайно собаче, падла, гівно, жопа”.

Нарешті дійшло. Нарешті це сталося. Нарешті світ усвідомив, що до чого.

Нарешті те, про що всякі там дідусі писали роками, довбалися лобом в цю стіну, сталося.

Розуміння того, що з гопником можна розмовляти тільки зрозумілою йому мовою прийшло у світову політику.

Це ось прям вселяє надію.

Може, і правда, чим чорт не жартує, світ повертається до часів Рейгана і Тетчер. Боже, бережи Байдена…

Перетворення Росії в Іран-2.0 тепер неминуче. “Абрамс” на Красній площі теж.

Загроза війни, на жаль, не знята остаточно, але така відповідь, сподіваюся, змусить орків ще раз подумати, що до чого.

Ех, хлопці вам би в чотирнадцятому так. Вам би тоді, відразу, з перших же днів – лінійкою, та по руках гаденишу з усього розмаху. Вам би тоді почути, що всякі блаженні бабченки з муждабаєвими вам у вуха кричали. Вам би тоді прислухатися і зрозуміти. Ох, скільки життів ви б врятували. Ох, скількох проблем вдалося б уникнути…

Ну, краще пізно, ніж ніколи. Приємно дивитися, як, нарешті, виповнюється те, на шляху до чого ти так довго довбався в ці стіни.