Леонід Кравчук в ефірі телеканалу “Україна 24” заявив, що в України були усі шанси не здобути свою незалежність у 1991 році. Усе тому, що тодішня владна верхівка прагнула не лише зберегти Радянський Союз, але і перетворити його на конфедерацію.

Зокрема, такий сценарій обговорювався незадовго до підписання Біловезьких угод.

“Борис Єльцин порадився з багатьма керівниками республік, я пам’ятаю, ми з ним сиділи вдвох і обговорювали цю тему. Він говорив: Леоніде Макаровичу, а якщо ми запропонуємо замість федерації конфедерацію?” – згадав Кравчук.

Тоді вони обоє оцінювали можливості такої конфедерації та те, якою вона буде. Після відбувся розмова з Михайлом Горбачовим.

“Сіли за стіл, Єльцин говорить: Михайле Сергійовичу, в нас не клеїться, ми не можемо домовитися, тому що почалися великі рухи в республіках, люди хочуть більше прав, свобод, незалежності, давайте подумаємо, як реформувати країну з федерації на конфедерацію. Горбачов каже: а зразок конфедерації можете запропонувати? Єльцин говорить: звичайно, Швейцарія – сьогодні ви президент, через рік Леонід Макарович, ще через рік я. Горбачов так задумався і каже: ні, ні, ні, так не можна, повинен бути один президент”, – переповів Кравчук.

Екс-президент наголосив, що в ході розмови одразу стала помітна одна проста істина – для Горбачова головним питаням було збереження влади. І якщо після цих змін він її втратить, то і змінювати нічого він не прагнув.

Після цього, зізнався перший президент України, стало зрозуміло, що “цей сценарій не пройде”. Так, через деякий час Горбачов запропонував всесоюзний референдум про збереження СРСР.

“І стало зрозуміло, що нічого радикально він не збирається міняти. Горбачов хотів робити зміни у разі збереження системи. А це неможливо”, – пояснив Кравчук.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.