Прессекретарка президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель вважає, що санкції, які США ввели проти українського бізнесмена Ігоря Коломойського, – це лише початок.

Таку думку вона висловила в інтерв’ю головній редакторці інтернет-видання “ГОРДОН” Олесі Бацман.

Журналістка нагадала, що минулого тижня Мендель написала колонку для американського аналітичного центру Atlantic Council, у якій зазначила, що “Зеленський готовий кинути виклик впливу українських олігархів усюди: від енергетичного і банківського секторів до політики й медіа”. Бацман припустила, що після цих слів “у деяких людей почастішав пульс”.

“Ну, не знаю”, – погодилася Мендель.

Журналістка уточнила, чи варто після цього комусь з олігархів починати побоюватися.

“Це гарне запитання, чітке дуже, але я не буду на нього відповідати чітко, тому що майбутнього ніхто не пише. Але ще на своїй пресконференції 20 травня президент натякнув, що деякі телеканали мали б подбати про чистоту свого фінансування і порядності своєї журналістики. Це був травень 2020 року, а санкції проти них ввели наприкінці січня 2021 року. Весь цей час ніхто не сидів склавши руки, а шукали певні докази. Марно шукати інструмент санкцій, який нас може підставити під сумнів демократії та свободи слова і не мати якихось доказів, – відповіла Мендель. – Дивись, що я мала на увазі [в колонці]. Менше ніж два роки минуло, у нас стався удар по трьох дуже відомих людях, які представляють величезні фінансові групи, які зробили свої статки на державному бюджеті, податках – на тому, за що мають жити українці. Такого не робив ніхто”.

Мендель назвала цих людей: кум президента РФ, народний депутат від “Опозиційної платформи – За життя” Віктор Медведчук, бізнесмени Дмитро Фірташ та Ігор Коломойський.

“По Коломойському ти маєш на увазі, що вдарили Штати?” – уточнила Бацман.

“Ні, чому? Штати – це поки досить… Так, санкція визначена, яка є більше символічною і свідчить, що у них є докази його корупції, оскільки там звучить чітко слово “корупція”. Я думаю, що це не кінець. Думаю, це початок”, – сказала Мендель і нагадала, що в Україні трьом колишнім топменеджерам “ПриватБанку”, який раніше належав Коломойському, оголосили підозру в розтраті 137 млн грн.

Бацман уточнила, чи варто очікувати українських санкцій проти Коломойського.

“Ну, подивимося”, – сказала Мендель, але не стала відповідати на уточнювальні запитання.

Вона не дала прямої відповіді на запитання, чи зможе Україна видати бізнесмена США, де проти нього ведуть розслідування.

“Подивимося, – відповіла Мендель. – Я ж не ворожка… Буде як буде… Ми ж стоїмо за інтереси і держави, і кожного українця”.

Бацман запитала, коли варто очікувати новин із цієї теми.

“Я ж не ворожка. Я нікому зараз не погрожую й не збираюся йти проти когось і розповідати якісь речі, які можна інтерпретувати по-різному. Просто давайте дивитися, як розвиватимуться справи”, – сказала Мендель.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.