У Кривому Розі міська організація ветеранів звернулася до президента Володимира Зеленського з проханням повернути бойові прапори військових частин-визволителів в рідне місто. Прапори були вилучені і вивезені з Криворізького історико-краєзнавчого музею ще в 2018 році нібито на експертизу.

Про це повідомляє ІА “Кривбас On-Line”, публікуючи відкритий лист ветеранів президенту Володимиру Зеленському.

“Звернутися до Вас (президента) змусила стурбованість всіх криворіжців тими ганебними подіями, що відбулися в місті 22 лютого 2018 року під час святкування 74-річчя визволення Кривого Рогу від нацистських загарбників. У святковому параді пронесли два бойових прапора військових частин, які в 1944 році брали участь у визволенні міста. Відповідно до Закону України “Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки” заборона не поширюється на використання символіки на оригінали бойових знамен. Всупереч закону, бойові прапори були вилучені і, фактично, вкрадені нібито на експертизу. Минуло майже 2 роки, а результатів ніяких “, – йдеться в листі до гаранта.

Ветерани Крівовго Рогу називають прапори священною реліквією для сотень тисяч громадян – воїнів-визволителів, їхніх дітей, онуків і правнуків. І відзначають, що на міських урочистостях прапори з гордістю несли герої – гвардійці військової частини 3011 Нацгвардії України. Тієї частині, бійці якої з перших днів виконують свій обов’язок в зоні АТО і захищають Україну.

Криворізькі ветерани наголосили, що в числі воїнів Великої Вітчизняної війни був і дід президента Володимира Зеленського – командир роти 174 гвардійського стрілецького полку, старший лейтенант Зеленський Семен Іванович.