Президент України Володимир Зеленський скасував 167 указів президентських указів. Серед них – 61 указ в економічній сфері, підписаний з 1991 до 2000 року президентами Леонідом Кравчуком і Леонідом Кучмою.

Зеленський заявив, що в Адміністрації Президента проведена повна ревізія указів. Зокрема, скасовується указ про драконівські штрафи за порушення касової дисципліни, обмеження на встановлення нотаріусами цін на свої послуги, а також заборони використання іноземної тканини для пошиття шкільної форми.

Зокрема, серед скасованих указів:

указ 1991 року про тимчасові невідкладні заходи щодо посилення боротьби зі спекуляцією та незаконною торговельною діяльністю;
указ 1995 року про штрафи за порушення норм з регулювання обігу готівки;
указ 1998 року про впорядкування справляння плати за вчинення нотаріальних дій.
указ №567 про проблискові маячки. Офіційна назва – про заходи щодо впорядкування використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв та номерних знаків на службових транспортних засобах.
Більшість скасованих указів були видані в роки президентства Леоніда Кучми і Віктора Януковича. Скасовано лише 8 указів, виданих Леонідом Кравчуком в 1991-1994 роках і 2 – Віктором Ющенком у 2005 році.

При цьому не був скасований жоден указ, виданий Петром Порошенко – лише одна зі статей його указу про положення про Генштаб ЗСУ.

Як відмомо, 20 червня президент Володимир Зеленський підписав перший закон – про відпустки для усиновителів дітей-сиріт. Документ встановив, що в разі усиновлення дитини одному із подружжя надається 56-денна оплачувана відпустка без урахування святкових і неробочих днів.

А ще президент Зеленський визнав таким, що втратив чинність, указ про спецсигнали на транспорті.

Одночасно з цим рішенням набуває чинності постанова Кабміну №176 від 22 березня 2017 року, яка регулює питання використання спеціальних звукових і світлових сигнальних приладів на транспортних засобах.

Постанова передбачає, що сині мигалки і звукові сигнали можуть встановлюватися за дозволом МВС на транспортних засобах осіб, яких охороняє держава, автомобілях МВС, Національної поліції, дорожніх підрозділів Військової служби правопорядку, Нацгвардії, податкової міліції, СБУ, НАБУ, ДБР, Управління держохорони, Держприкордонслужби, Держтрансбезпеки, швидкої допомоги та низки інших підрозділів.

Зазначається, що червона мигалка допускається тільки на автомобілях патрульної поліції та інших підрозділів Нацполіції, на які покладено обов'язки щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.

Наголошується, що червоно-зелена мигалка призначена тільки для автомобілів Національної поліції та Управління держохорони, які супроводжують охоронюваних осіб і на транспортних засобах цих осіб.