Збройні Сили України продовжують наступати на різних напрямках. Протягом минулого тижня на Півдні та Сході вдалося звільнити 14 квадратних кілометрів.

Про це в ефірі телемарафону повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр. Вона також пояснила, чому Міноборони підбиває підсумки через кілька днів.

Маляр наголосила, що інформацію щодо успіху ЗСУ оновлюють за тиждень, тому що ситуація день у день нестабільна, все може змінитися, а війська – не завжди закріплюються відразу. Тому наступного дня може бути геть інша ситуація. Для того, щоб бути максимально коректними, у Міноборони набирають інформацію за кілька днів – тиждень. Тоді Україна може проаналізувати усю ситуацію й побачити більш-менш стабільні зони.

До прикладу Маляр наводить успіхи просування ЗСУ протягом минулого тижня.

За її словами, на Бахмутському напрямку звільнили 2 квадратних кілометри, а разом – це вже 37 квадратних кілометрів від початку наступальних дій Сил оборони.

На Півдні минулого тижня звільнили 12 квадратних кілометрів, а за весь час наступу – 204 квадратних кілометри.

«Зараз по всіх напрямках – і на Півдні, і на Сході – ми поступово здійснюємо просування вперед. І це не лише Бахмутський напрямок. Але спочатку треба закріпитися, а потім ми зможемо про це все сказати», – заявила Маляр.

Ворог сьогодні доволі наполегливо намагається зупинити наш наступ на Бахмутському напрямку. Але безуспішно, повідомила Маляр.

▪️На Куп’янському, Лиманському, Сватівському напрямках ворог сконцентрував людей і техніку та штурмує з метою відтягнути наші сили від східного напрямку наступу. Наші оборонці у виснажливих боях відбивають всі ворожі штурми.

▪️На всіх східних напрямках, де ведуться бойові дії, фіксуємо збільшення ворожих обстрілів.
На Бахмутському напрямку наші війська сьогодні мають справу зі щільним вогонем артилерії, мінуванням та потужним супротивом ворога.

Для наших оборонців головне це життя бійців. Тому вони намагаються рухатись обережно, щоб не втрачати людей.

Додамо, що росіяни намагалися за всяку ціну перехопити ініціативу та збити наступальний потенціал ЗСУ на південно-східному напрямку.

Про це розповів офіцер ЦАХАЛу у відставці, військовий історик Григорій Тамар.

“Вони зробили контратаку на Лиманському напрямку масованими силами, яка мала успіх певний обмежений. Якби ця атака мала повний успіх, це б поставило під загрозу все ваше південно-східне крило, проте після просування на кілька кілометрів російські війська були зупинені, насамперед за рахунок того, що ваш Генштаб вчасно перекинув туди арттилерійські резерви”, – заявив Григорій Тамар.

Експерт наголосив, що це абсолютно правильно саме артилерією стримувати подібні наступальні дії.

“Після того, як ваші перекинули туди артилеристів і ракетників, щоб стримувати російський контрнаступ, російські війська отримали підкріплення саме артилерійське, почалася напружена артилерійська дуель, яка розвивалася швидше не на користь російської армії, тому що ваші артилерійські знаряддя, хоча їх значно менше, проте дальність і точність перевищує російські аналоги за рахунок того, що західна зброя якісніша”, – додав Григорій Тамар.

За його словами, тепер, коли стало зрозуміло, що стратегічної загрози наступу росіян на Лиманському напрямі вже немає, Генштаб ЗСУ правильно ухвалив рішення не продовжувати перекидати резерви, бо окупанти якраз хочуть, щоб ми їх витрачали.

Зазначимо, що у Міноборони закликають оцінювати наступ Сил оборони не тільки кілометрами просування. Важливе значення мають втрати, які українські військові завдають Росії.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що варто говорити про те, скільки знищено ворожої сили. За її словами, це та сила, якою противник через втрати не може рухатися углиб України.

Як приклад вона сказала, що кожного тижня знищується десятки складів ворожої зброї.

“Це все, що повинно було в нас полетіти, не полетить”, – зазначила Маляр.

Заступниця глави Міноборони додала, що за тиждень знищується сотні, а то й тисячі ворожого особового складу.

 “Це ті, що повинні були піти сюди”, – додала вона.