Рінат Ахметов не хоче втрачати ручного прем’єра Шмигаль, Ігор Коломойський не проти кандидатури Юрія Вітренка, пише дві години тому блогер Денис Ковальов.

Ринат Леонідович як досвідчена людина в політиці розуміє, що в найближчій перспективі прем’єра Шмигаль знесуть.

Тому активно почав прокачувати Володимира Гройсмана та його Українську Стратегію. Арсеній Яценюк виконає роль лобіста у Вашингтоні і буде тиснути за допомогою партнерів з-за океану на Президента Зеленського в питанні призначення Гройсмана.

В Офісі Президента розуміють що найближчим часом Україну очікує політична криза і вже почали шукати компромісну фігуру на посаду прем’єр-міністра. Один з людей яких розглядають на пост прем’єра є лідер партії «Сила і Честь» Ігор Смешко.

Саме Гордон минулого разу, привернув увагу виборців до Смешка. Він записував відеозвернення в якому підтримав колишнього голову СБУ та агітував голосувати за нього.

Хоч Гордон і очолював штаб партії в парламент він не балотувався. Ще 8 червня він розповів чому вважає Смешка найкращим кандидатом у прем’єри.

Це моя пропозиція. Я не буду приховувати. Я вважаю, що в країні має бути потужний прем’єр-міністр. Якщо перебрати усі відомі мені кандидатури, кращої кандидатури, ніж Ігор Смешко, я не бачу. Я відверто цього хочу. Я хочу, щоб він підставив плече Володимиру Зеленському. Я хочу сплаву досвіду та молодості. Подивіться на першу десятку! Ці кадри можуть рухати і економіку вперед, і силові структури. Це прекрасно! Перша десятка, і друга, і третя, до речі. Коли ви побачити списки, ви зрозумієте там дуже різні люди, навіть Віталій Білоножка, наш уславлений співак, але він дуже розумна, тонка людина, патріот України. Такі люди повинні йти, і не кнопкодавити, а сидіти в парламенті і закони виробляти.

Сам Смешко неодноразово заявляв, що високі тарифи на комунальні послуги – це антиконституційна політика.

“Тарифи – це антиконституційна політика урядів. Вони призвели до того, що збідніння населення як таке зараз перетворилося на катастрофу. Згідно з першою статтею Конституції, ми демократична, соціальна і правова держава. Пенсіонерів доведено фактично до вимирання. Ми виступаємо за те, щоб пенсіонери стали середнім класом, як у європейських країнах. Щодо військових пенсіонерів, потрібно повертати те, що було знищено. Шкала максимальної пенсії має становити 90% з усіма надбавками за службу. Не можна порушувати соціального рівня, якого досягли відповідно до Конституції”, – заявляв Смешко.

Він додав, що створення Національної комісії, яка здійснює держрегулювання у сфері енергетики, було “антиконституційною дією” ще з боку тодішнього п’ятого президента України Петра Порошенка, і це визнав Конституційний Суд.

“А що було після цього? Як можна просто констатувати, що уряд уникнув відповідальності за тарифи, президент уникнув відповідальності як гарант дотримання Конституції і законів? Він мав зупинити діяльність уряду, спрямовану на підвищення тарифів, тому що це знищує раніше досягнутий соціальний рівень. Не можна погіршувати соціальний рівень, за Конституцією, президент як гарант має зупиняти дії уряду в цьому напрямі. Для цього в нього є повноваження. А він, навпаки, створював це НКРЕ, наче Фунта із “Золотого теляти”, який має сидіти. І каже: там хлопці зібралися, керує мій менеджер із Roshen, який приїхав із Росії, це вони запровадили тарифи. А що вдієш – це незалежний орган. Конституційний Суд згодом визнав, що це порушення законів і Конституції, але хто відповість за це? Доки за такі речі не будуть притягати до відповідальності й садити за ґрати, ми не відновимо поваги до Конституції та законів. Антиконституційна діяльність – найголовніший ворог, бо це знищує народ України”, – зазначав Смешко.