Міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс на 22 відсоткові пункти випереджає свого суперника Ріші Сунака у боротьбі за посаду прем’єр-міністра.

Про це свідчить опитування членів Консервативної партії, проведене Opinium Research, передає Reuters.

Серед вибірки із 450 членів партії, які вирішили, як вони голосуватимуть на поточних виборах керівництва, Трасс набрала 61%, а колишній міністр фінансів Сунак – 39%. Приблизно 200 тисяч членів правлячих консерваторів голосують за заміну прем’єр-міністра Бориса Джонсона. Загальний розмір вибірки, включаючи тих, хто не висловив перевагу у голосуванні, становив 570 осіб. Менше третини з них, 29%, заявили, що вже проголосували, і ще 47% заявили, що ухвалили рішення. Лише 19% заявили, що можуть змінити свою думку.

Голосування за лідерство проводиться поштою, а переможця має бути оголошено 5 вересня. Опитування показує, що трьома основними причинами підтримки Трасс були неприязнь до Сунака, відчуття, що вона заслуговує на більшу довіру, і те, що вона залишилася вірною Джонсону. Як відомо, відставка Сунака сприяла падінню уряду Джонсона.

Прихильники Сунака заявили, що він краще розуміється на економіці і є найкомпетентнішим чи найрозумнішим із двох кандидатів. Опитування також показало “ностальгію за Джонсоном” серед членів партії, 63% воліли б, щоб Джонсон залишився при владі, а не Трасс. Перевага Джонсона над Сунаком ще сильніша – 68%.

На початку виборів нового лідера Консервативної партії більш популярним кандидатом був Сунак, але останні опитування показали, що Трасс користується більшою популярністю серед рядових консерваторів. Додамо, Елізабет Трасс висловила свою підтримку Україні, яка бореться з військовим вторгненням Росії. Вона наголосила, що  Британія завжди допомогатиме та підтримуватиме Україну.

“Триває незаконна війна Путіна проти України. Росія робить жахливі звірства, включаючи напади на безневинних цивільних осіб та дітей. Ми не заспокоїмося, поки Путін не зазнає поразки, а Україна не переможе”, – написала Трасс у своєму Twitter.

Додамо, міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс обіцяє збільшувати допомогу Україні після кожного ракетного обстрілу росіянами українських міст. Про це одна з двох кандидатів на посаду прем’єр-міністра заявила під час онлайн-виступу на Другому саміті перших леді та джентльменів.

«З кожною ракетою, що влучає в українські міста, з кожним чоловіком, жінкою та дитиною, які зазнають страждань, ми будемо надавати Україні більшу підтримку. Ми вже виділили понад 4 мільярди фунтів на різноманітну допомогу і працюємо спільно з партнерами по G7, щоб запровадити проти Росїї потужніші санкції, підвищити колективний тиск на путінську машину війни і збільшити колективну допомогу Україні», – сказала Трасс.

Вона зауважила, що кількість доказів воєнних злочинів Росії проти цивільного населення в Україні зростає. Наразі РФ використовує продовольство як елемент війни. «Але агресор має програти. Саме тому ми маємо допомагати українцям витіснити росіян зі своєї країни. Велика Британія надає різну військову допомогу від БТР до безпілотників, ми допомагаємо з підготовкою українських військовослужбовців на території Британії. Ми запровадили санкції проти понад 1 тисячі осіб і понад сотні різних підприємств. Ці жорсткі дії мають на меті посилити президента Зеленського», – акцентувала міністр.

Також нещодавно міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба подякував міністру закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс за підтримку в захисті України протягом усього часу агресії РФ.

“Підтримка Великої Британії була життєво важливою для захисту України на протягом усього часу російської агресії. Я глибоко вдячний уряду Великої Британії та особливо моїй колегі Ліз Трасс. Її мужність, внутрішня сталь та ясність мети були незамінними під час ухвалення важливих рішень”, – написав Кулеба у твіттері у вівторок.