Недавно  лідер групи "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук заявив у Twitter, що не планує на парламентських виборах іти у Верховну Раду під №1 у списку партії "Блок Петра Порошенка".

Журналістка Христина Бердинських запитала Вакарчука: "Це правда, що ви можете стати першим номером в оновленому списку БПП, як про це пишуть у Facebook?"

"Як правило, я чутки не коментую. Але раз уже прямо запитали, відповім. Ні, це неправда!" — сказав музикант. 

23 квітня після зустрічі чинного президента Петра Порошенка з «Блоком Петра Порошенка» ЗМІ повідомили, що технологи голови держави розглядають Вакарчука «як рятувальне коло» і припустили, що він очолить список БПП на парламентських виборах, які мають відбутися в жовтні.

Раніше у січні цього року Вакарчук анонсував повернення до політики через «розчарування сучасним її станом в Україні».

«Я в ділі, і ви згодом дізнаєтеся більше. Я би хотів привести в українську політику якомога більше нових облич. Влада як така мене не захоплює. Що штовхає мене до політики – це розчарування сучасним її станом в Україні. Дивитися на всі ці обличчя на білбордах по Києву нестерпно. Нам потрібні нові політичні лідери. Я не вірю в революції, оскільки вони не дають стійких рішень», – цитує Вакарчука Український інститут у Лондоні.

Він назвав ключовими питаннями боротьбу з корупцією й реформу органів судової влади.

Однак сам музикант заявив тоді, що не братиме участі у виборах Президента, а працюватиме над тим, “щоб привести у владу якомога більше молодих професіоналів”.

Цікаво, що соціологи неодноразово включали Вакарчука в опитування щодо кандидатів у президенти. Попри це музикант не заявляв про президентські амбіції.

Додамо, що нещодавно співак у день прийняття "мовного закону" звернувся до політиків

Святослав Вакарчук звернувся до народних депутатів України у день прийняття "мовного закону" 25 квітня. Музикант і громадський діяч нагадав політикам про те, що українська мова дуже багатостраждальна і безліч разів зазнавала утисків з боку як царської Росії, так і путінської.

"Травень 1876, Емським указом російський імператор Олександр ІІ заборонив українські книги, театр і пісні. Квітень 2019, українська мова має отримати належний статус у нашій багатонаціональній країні. #Законпромову не політичне питання! Це – майбутнє української нації" – написав лідер групи "Океан Ельзи" на своїй сторінці в Facebook.