Голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім заявляє, що керівний склад російських окупантів залишає правий берег Дніпра.

https://www.youtube.com/watch?v=ilksH7qgYSs

Не дуже, але трохи шкода тупих окупантів, що їх покинули на правому березі Дніпра. Весь керівний склад переміщається за Дніпро, – зазначив голова ОВА.

ЗСУ не даватимуть можливості переправляти боєприпаси, пальне та їжу для російського угруповання військ з лівого на правий берег Дніпра в Херсонській області. Тих обсягів, які окупанти постачають понтонними поромами, не достатньо для правобережного угруповання.

Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов.

Ми продовжуємо завдавати ударів як авіаційних, так і артилерійських, по запасах, складах. Кожен день один – два склади, пункти управління. Дуже добре попрацювали по російських системах ППО і наша авіація тепер там більш-менш вільно літає і завдає в день по кілька вогневих ударів по противнику. Авіація, до речі, набагато могутніше, ніж артилерія, і може зносити великі об’єкти. Вона може завдавати ударів по площах з досить високою ефективністю, – сказав він.

За його словами, російські війська досі не визначилися з подальшим планом дій – готуватися до оборони для утримання позицій або штурмових рухів для просування територією України.

 Раніше стало відомо, що РФ приготувала артилерію на півночі Криму для боїв за Херсонську область. У Кремлі поставили завдання захопити всю територію прикордонного із Кримським півостровом регіоном.

Генерал-майор Дмитро Марченко заявив, що російські окупанти не зможуть провести “референдум” у Херсонській області. За його словами, співробітники ФСБ вже визнають, що в Херсоні не вдасться реалізувати кримський сценарій, тому готуються “до якихось інших заходів”.

Водночас Марченко не зміг назвати точні терміни звільнення Херсонської області від окупантів, проте запевнив, що довго чекати не доведеться.

Збройні Сили України будуть звільняти Херсон і Херсонську область не поспішаючи, неквапливо, щоб уникнути зайвих втрат і руйнувань. Це російські окупанти можуть укладати в землю тисячі людей за дрібне містечко, Україна своїх солдатів береже.

Про це розповів речник міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm, військовослужбовець ЗСУ Михайло Макарук в інтерв’ю виданню Телеграф.

Макарук нагадав, що просування на Херсонському напрямку є, неспішне, але стабільне; ряд населених пунктів вже деокуповано. Наступати швидше – значить зазнавати великих втрат без особливо значущого результату, оскільки населені пункти будуть зруйновані.

Ми ж не вони – ми не будемо стирати населені пункти з лиця землі, класти тисячами своїх цивільних і військових, – додав він.

Макарук нагадав, що бої за Сєвєродонецьк і Лисичанськ завершилися тим, що ЗСУ відійшли на заздалегідь підготовлені позиції, оскільки обидва міста перетворилися на розстріляні росією руїни. Якби не відхід ЗСУ, навряд чи б росії вдалося встановити контроль над цими двома містами. При цьому окупанти зазнали таких втрат, що досі не можуть прийти до тями та на лугансько-донецькому напрямку змушені атакувати тільки локально.

Покласти три танкові батальйони за районний центр, купу піхоти! Це «геніальність» армії. Дай Боже Росії якнайбільше таких полководців!- резюмував експерт.

Нагадаємо, Херсонську область можуть звільнити вже до вересня цього року. Збройні Сили України контролюють всі транспортні артерії, по яких женуть зброю та боєприпаси російські окупанти. Склади та бази росіян послідовно винищуються.