У Сухопутних військах оцінили, як можлива втрата контролю над Крохмальним у Харківській області може вплинути на загальну ситуацію на фронті.

Сьогодні Американський інститут вивчення війни, посилаючись на геолокаційні кадри, заявив наступне: армія РФ змогла захопити згадане село, розташоване за 20 км на північний захід від Сватового.

За словами голови ради резервістів Сухопутних військ Івана Тимочка, поки ще не було жодного офіційного підтвердження, що ворог зміг реалізувати прорив. Але навіть в разі, якщо це дійсно сталося, це цілком штатна ситуація в умовах війни, акцентував він.

«Насправді, це штатна ситуація, яка часто відбувається на лінії фронту, коли один з противників намагається витиснути іншого. Зараз це вдалося росіянам», — сказав він.

Тимочко заявляє, що будь-які території є шанс повернути, хоча це додаткова праця та ризик для армії. Однак тут слід вважати й на ще один аргумент: Україна має вберегти власних бійців. Тому до гіпотетичного відступу з Крохмального слід ставитися з розумінням, чи реально це вплине на перебіг боїв на Лимансько-Куп’янському напрямку, підкреслив він.

Тимочко вважає, що суттєвих змін на цій ділянці фронту «відступ» не спричинить, хоча пропаганда РФ, очікувано, скористається цим інфоприводом.

«Наразі важливо, що всі заходи з боку української армії дотримані, аби росіяни не розгорнули плацдарми для подальшого просування», — вказав він. Зараз війська РФ, скоріше за все, намагаються повернути раніше втрачені території. Їх кінцева мета — прорив у напрямку Осколу Харківської області. Однак ціна «захоплення» невеликого, вже розтрощеного Росією села Крохмальне, це сотні життів військових РФ, -пояснив Тимочко.

До того ж зайняти якусь ділянку фронту — не рівнозначно тому, щоб її втримати, додав він.

Також, голова ради резервістів Сухопутних військ наголосив, що на цьому напрямку діями ЗСУ керує один з кращих українських генералів — Олександр Сирський, за плечима якого стоять сильні бійці.

«Якщо вони вважали, що утримувати цей відтинок недоцільно, тому було ухвалено рішення відвести сили оборони. Найімовірніше, це плановий відхід і він був прорахований», — резюмував Тимочко.

Додамо, начальник служби зв’язків з громадськістю Командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо також запевняє, що захоплення окупантами населеного пункту Крохмальне на Харківщині не становить загрози для сусідніх підрозділів.

«Крохмальне — це населений пункт, у якому до широкомасштабної війни проживало 45 осіб, це, мабуть, 5 будинків. І ці будинки були зруйновані окупантами. Наша основна мета — уберегти життя українських захисників, їхні позиції були переміщені на підготовлені до цього часу запасні позиції, де вони зараз тримають оборону. Якихось загроз для сусідніх підрозділів це не несе. І я думаю, що те, що відбулось, це тимчасове явище, тому що лінія фронту щоденно зміщується», — сказав він.

Фітьо зазначив, що Крохмальне раніше було окупованою територією і його відбили під час Харківського наступу.

Також він розповів, що за 20 днів січня в смузі відповідальності оперативно-стратегічного угрупування військ «Хортиця» (від Купʼянська Харківської області до Нью-Йорка на Донеччині) було знищено 120 ворожих танків, 218 броньованих машин та 178 гармат і мінометів різних калібрів.

Наразі, позиційні бої тривають на північний схід від Куп’янська в районі Синківки та Петропавлівки.