Нова приватна експертка Національного антикорупційного бюро Ірина Педь, яка уже після закриття справи “Роттердам+” начебто виконала в ній експертизу, раніше працювала в юридичній компанії Arzinger і обслуговувала інтереси сім’ї Віктора Януковича та бізнесу Сергія Курченка. Про це повідомив журналіст Андрій Дзиндзя на своїй сторінці в Facebook.

“Незалежна експертка”, яку НАБУ задіяло у справі Ротердам+, Ірина Педь за останній час виграла 14 НАБУшних тендерів, у яких була єдиною учасницею. Є ще одна деталь email, який вказала у документах “експертка”, є корпоративною поштою компанії Аrzinger.

Ця компанія працювала на Януковичів, Курченка та державну компанію Росії “Роснефть”! Рівень незалежності прям зашкалює”, – повідомив Дзиндзя.

Він також додав, що очолювана Іриною Педь компанія “Експертна група Ес Енд Ді” відносно нещодавно почала займатися експертизами.

“З цікавого: КВЕДи компанії цієї “експертки” було змінено не так давно, до цього вона займалася видавництвом книг”, – додав журналіст.

“Незалежний експерт”, яку НАБУ задіяло у справі Ротердам+, Ірина Педь за останній час виграла 14 НАБУшних тендерів, в…

Опубликовано Андрій Дзиндзей Суббота, 3 октября 2020 г.

Нагадаємо, 2 жовтня, через місяць після закриття справи “Роттердам+”, представники НАБУ заявили, що приватний експерт начебто підтвердив припущення детективів щодо збитків від дії формули в розмірі 39,9 млрд грн.

Адвокати сторони захисту заявили, що експертиза була сфабрикована заднім числом в порушення норм КПК і звернулися із заявою до Державного бюро розслідувань.

Згодом стало відомо, що приватна компанія, яка проводила експертизу за рік отримала від НАБУ 520 тис. грн без проведення тендерів. До співпраці з НАБУ компанія спеціалізувалась на експертизах по цивільному праву: оцінювала розмір пені за кредитними картами та вартість спадкового майна.

Справу “Роттердам +” було закрито прокуратурою 27 серпня 2020 року через відсутність достовірних і вичерпних доказів провини підозрюваних.

24 вересня Вищий антикорупційний суд, розглянувши позов екс-нардепа Чумака, підтвердив законність цього рішення САП. Суд визнав, що прокурор прийняв рішення про закриття справи в повній відповідності з чинним законодавством і після належного аналізу всіх зібраних слідством за 3,5 року матеріалів.

Після цього до ВАКС спільно звернулися Нікопольський завод феросплавів і “Центр протидії корупції” Віталія Шабуніна з заявою про скасування рішення прокурора.

11 серпня 2020 року фінальна комплексна експертиза СБУ не підтвердила збитків від дії формули “Роттердам +”. До цього також жодна державна експертиза, проведена як з ініціативи НАБУ, так і сторони захисту, не підтвердила нанесення збитків.