Оперативні групи російських військ повинні покинути невизнане Придністров’я. Вони мають залишити територію разом із боєприпасами, які охороняють у регіоні.

Про це заявила обрана президентка Молдови Мая Санду на прес-конференції.

“Коли ми говоримо про присутність російських військ у так званій Придністровській молдавській республіці – це оперативна група РФ, щодо якої немає угоди про присутність її на території Республіки Молдова, і позиція Молдови й надалі ґрунтуватиметься на виведенні цієї групи”, – сказала Санду.

Політикиня заявила, що вивід російських військ – це не просто декларації, а необхідність.

“Працюватиму з Росією скільки треба, щоб вирішити питання вивозу зброї та виведення військ”, – додала вона.

Також, Молдавія не платитиме за газ перед «Газпромом», який використовувався споживачами Придністровської молдавської республіки (ПМР) – говорить Санду.

«На правому березі у нас майже немає боргів” Газпрому “, тому що ми платимо і платили всі ці роки. З іншого боку, на лівому березі не платили за газ, і там борг дуже великий. І звичайно, не можна очікувати від нас на правому березі, що ми зможемо оплатити. Це нечесно, несправедливо », – сказала Санду.

За її словами, загальний розмір боргу зараз становить зараз близько $ 7,5 мільярда. На її думку, це велика проблема, яку потрібно вирішувати.

«А потім вже починається вся ця розмова – а хто буде платити за величезний борг Придністров’я за газ? <…> Це велика проблема, але її потрібно вирішувати », – сказала Санду.

Відзначимо, що телеграм канал Легітимний пише наступне:

Джерело з Офісу Президента повідомляє, що Президент України Володимир Зеленський може відвідати інавгурація Майї Санду, яка запланована на 24 грудня в Кишиневі.

На даний момент це питання вирішується між нашим Офісом Президента і представниками майбутнього президента Молдови, і дана інформація не розголошується. Але джерело акцентує, що Володимира Олександровича хотіли б бачити в Кишиневі 24 грудня. Борт готують.

Джерело пояснює, що поїздка Зеленського в Молдову залежить від ситуації в Україні.

Хоч Зеленський зараз має імунітет від коронавіруса, так як нещодавно сам перехворів їм, але в країні ситуація складна, яка вимагає щоденної роботи Президента в режимі нон-стоп, а тому відвідування Кишинева під питанням.

У свою чергу, телеграм канал Жінка з косою, пише:

У кулуарах пішли чутки, що президент Молдови Майя Санду проситиме Володимира Зеленського влаштувати економічну і політичну блокаду Придністров’я, щоб спровокувати Тирасполь бути набагато більш поступливими по темі миротворців і зближення з офіційним Кишиневом.

Сама Майя Санду в особі Молдови в обмін на дії української влади підтримає «Кримську платформу», яку просуває МЗС України, а також буде «допомагати» Зеленському критикувати екс -владу в особі Порошенка, який співпрацював з олігархом Плахотнюком в «контрабандних схемах» через ПМР.
Ось такі розмови йдуть вже в кулуарах ОП про торги – пише телеграм канал.