Відносини між Україною і Росією можуть бути відновлені, якщо конфлікт на Донбасі буде вирішений на користь Києва. А це питання часу.

Про це заявив перший президент України, голова тристоронньої контактної групи по Донбасу Леонід Кравчук в розмові з URA.RU. Він висловив думку, що якщо Україна стане членом НАТО, це змінить розклад сил.

“Росія змушена буде без силових якихось методів, ми категорично проти силових методів, піти з Донбасу і дати Україні можливість бути самостійною, незалежною державою. Можна буде тоді налагодити двосторонні відносини. Це вже питання часу. Жити треба по-іншому. Жити так, як зараз, це постійно війна, це смерть, руйнування і біда”, – сказав екс-президент.

Також він зазначив, що обидві країни повинні направити свої зусилля на вирішення внутрішніх проблем, а не на війну.

“І Україна, і Росія має чим займатися, що вирішувати, зосередити зусилля. Є колосальні ресурси, ресурси природні, людські, є талановиті люди. Займіться ви своїми справами, ми своїми справами. Налагодимо нормальну кордон, не будемо воювати, будемо (здійснювати) обмін продуктами, обмін виробничими виробами, торгівлю та інші справи”, – додав Кравчук.

Додамо, що напередодні екс-президент заявив, що “мінський” формат потрібно буде змінювати, якщо переговори щодо Донбасу в ньому не дадуть результатів.

“Якщо ми побачимо, що це або спроба якось відійти від головного питання про мир на Донбасі, або спроба приховати свої справжні наміри, я буду підтримувати, не тільки підтримувати, а сам буду просити – виходити з “мінського” формату, тому що все вже було зроблено, щоб його реанімувати, але, на жаль, не вийшло. Значить треба шукати інші формати”, – підкреслив дипломат.

Крім того, Кравчук додав, що “мінський” формат можна розширити, якщо перенести його в Європу або додати до складу вищих посадових осіб.

“Давайте подивимося, що станеться після тих дій, які відбуваються по Україні в Європі, США, можлива зустріч Зеленського з Путіним, точно буде зустріч Байдена з Путіним. Ось після всіх цих зустрічей і ухвалених рішень ми тоді зможемо остаточно ухвалити нашу позицію щодо “мінських переговорів”, – резюмував він.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.