Заступник керівника Офісу президента Руслан Рябошапка розповів, що вони з головою робочої групи з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Комісії з питань правової реформи Антоном Кориневичем і прокурором АР Крим Гюндузом Мамедовим обговорювали пріоритетні напрямки роботи цієї групи щодо розробки правових засад повернення частини Донецької та Луганської областей, АР Крим і Севастополя під контроль України. Про це він написав у Facebook.

“Тимчасово окупована територія Донбасу та Криму – це не просто земля, яку нам потрібно повернути. Це українці, що на ній проживають, з якими нам потрібно налагодити спільне життя після наразі 5 років розриву, 1,4 мільйона внутрішньо переміщених осіб, багато хто з яких, цілком ймовірно, вирішить повернутися до своїх часто пошкоджених домівок, і ще багато проблем, пов’язаних з тимчасовою окупацією нашої землі.
Щоб уникнути хаосу, ми маємо врегулювати процеси повернення до нормального життя”.

«Серед основних ідей — необхідність розробити Стратегію реінтеграції окупованих територій з планом дій, який би регулярно переглядався. Крім того, один з пріоритетів — нарешті ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду, підписаний майже 20 років тому», — написав Рябошапка.

Також він додав, що на першому засіданні Комісії з питань правової реформи має бути представлено пріоритетні напрямки діяльності групи, а до 2020 року — напрацьовано перший пакет ініціатив президента.