Держави-члени “Великої сімки” (G7 ) у неділю, 12 грудня, закликали Росію дотримуватися міжнародних зобов’язань та транспарентності військової активності, оскільки у разі непослушання Путін зіткнеться з “серйозними витратами”.

Про це йдеться у заяві, випущеній за підсумками зустрічі у Ліверпулі 12 грудня.

«Ми, міністри закордонних справ Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Сполученого Королівства та Сполучених Штатів Америки та Високого представника Європейського Союзу, єдині у нашому засудженні нарощування військової могутності Росії та агресивної риторики щодо України», – йдеться у заяві.

«Ми закликаємо Росію послабити ескалацію, використовувати дипломатичні канали та дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань щодо прозорості військової діяльності, як це закликав зробити президент Байден під час розмови з президентом Путіним 7 грудня», – додали глави дипломатії країн G7 та ЄС.

Інший офіційний представник США резюмував, що “Путін зіткнеться з колосальними наслідками, якщо він вторгнеться в Україну”. Він також висловив упевненість в тому, що широка група країн, зокрема держави-члени “Великої сімки”, “приєднаються до запровадження витрат відповідно до цього сценарію”.

«Будь-яке застосування сили для зміни меж суворо заборонено міжнародним правом. Росія не повинна сумніватися в тому, що подальша військова агресія проти України матиме величезні наслідки та важку ціну у відповідь», – йдеться у заяві.

“Якщо вони (Росія. – Ред.) вирішать не йти цим шляхом, у відповідь будуть серйозні наслідки та серйозні витрати, і G7 абсолютно єдина в цьому, – сказали виданню. – Ті види витрат, про які ми говоримо, розроблені для дуже швидкого впровадження”.

Міністри країн G7 та представник ЄС також підтвердили «тверду відданість суверенітету та територіальній цілісності України, а також право будь-якої суверенної держави визначати своє майбутнє».