Україна може опинитись в безвихідній ситуації, якщо глава українського Офісу простих рішень Михайло Саакашвілі сам відмовиться залишати Грузію, де він перебуває у в’язниці.

Про це заявив політолог Ігор Рейтерович.

“Навіть у наших дипломатів є певні побоювання, що якщо такий варіант буде запропонований, а Україна зі свого боку робить все що потрібно, він може просто категорично виступити проти цього. І тоді ми попадемо також у патову ситуацію. Там потрібен його підпис, що він не заперечує, наприклад, початку цієї процедури”, — повідомив політолог.

Рейтерович вважає, що Саакашвілі в Україні зможе займатися своєю політичною діяльністю у звичайному режимі. Але для цього він повинен погодитися на виїзд із Грузії.

“Ми розуміємо, що він тут не відбуватиме якесь покарання, говорімо відверто. Якщо він сюди приїде, якщо там є якісь справи, то вони формально будуть закриті, вирішені, й він зможе займатися тією діяльністю, якою він займався. Тут найголовніше питання – що для нього або Грузія, або Україна. Можливо, він стоїть перед цим вибором. Я думаю, що результати тих виборів, які були, те, що він зараз бачить, що відбувається на вулицях, як воно відбувається, може його підштовхне до якогось варіанту. Можливо, він зрозуміє, що час не настав…Це трошки авантюрно виглядало, коли він навіть туди їхав. Я так зрозумів з усіх його коментарів і його найближчого оточення, він українську владу про це не попереджав. Це було несподіванкою і для нашої влади. Тобто ми тепер змушені розгрібати проблему, яка не є нашою проблемою. Але оскільки ми адекватна та цивілізована держава, ми це робимо”, — сказав політолог.

 

В Україні президент, глава МЗС, народні депутати направили свої сили на те, щоб Саакашвілі повернути в Україну.

“Якщо перед ним такий вибір буде, то хай краще вибирає повернення в Україну, і далі займається тут політичною діяльністю, пов’язаною з Україною, з Грузією. Принаймні він буде живий, здоровий, і Україна не буде хвилюватися, що там є наш громадянин, який обіймає посаду, і ми не можемо нічого зробити, щоб його звідки дістати”, — повідомив Рейтерович.