Роман Соха, який обирався по мажоритарному округу у Запорізькій області та нещодавно увійшов до створеного екс-спікером Дмитром Разумковим МФО “Розумна політика” повідомив, що покидає фракцію монобільшості.

Сергій Лещенко розповів як, виступаючи з трибуни, Соха заявив, що передав заяву речнику Руслану Стефанчуку.

“Я не хочу і не можу бути дотичним до людей, які не відповідають тим принципам, які ми декларували, йдучи на вибори. Я хочу бути чесним перед самим собою і перед виборцями, яким я маю без сорому дивитися в очі. Саме тому я ухвалив важке, але справедливе рішення. Я виходжу з фракції “Слуга народу””, – сказав народний депутат.

Соха входить до групи Разумкова (вважай Ахметова) і таким чином намагається надіслати сигнал про послаблення СН. Вийти з фракції можуть лише мажоритарники. А ось списковики при виході втратять свої мандати.

Тепер всі точно зрозуміли що Разумков, під крилом Ахметова, почав вести свою гру проти Зеленського.

Як стверджують в одному анонімному телеграм-каналі, з фракції Слуга Народу зараз почнуть монотонно висмикувати нардепів, намагаючись спровокувати принцип «доміно». Для того щоб посіяти паніку в монобільшості.

В Телеграм-каналі Таємниці депутата стверджують, що Соха намагається обдурити своїм прикладом списковиків, мовляв, виходьте всі – вам нічого не буде. Але списковики при виході втратять мандати.

До речі, екс-спікер парламенту Дмитро Разумков вже встиг прокоментував журналістам вихід із фракції “Слуга народу” мажоритарника Сохи.

За словами Разумкова, Соха завжди виступав проти тих кадрових призначень, які не відповідають передвиборчим обіцянкам.

“Коли людей не чують, вони починають діяти. Сьогодні він вийшов із фракції, не погоджуючись з тим, що відбувається в Офісі президента і наскільки ті принципи, з якими ми йшли в 2019 році, відрізняються від того, що є насправді. Фактично це зрада обіцянок”, – заявив Разумков.

На запитання, чи правда, що завтра ще депутати-мажоритарники збираються залишити лави фракції Слуга “народу”, екс-спікер відповів загадково.

“Ще не чув, завтра побачимо, побачимо”, – повідомив Разумков.

Як відомо, 8 листопада 2021 року Ексспікер Верховної Ради Дмитро Разумков оприлюднив список депутатів, які увійдуть до створеного ним міжфракційного об’єднання під назвою “Розумна політика”, Соха був у цьому списку.

У червні 2020 той поставив свій підпис під постановою про звільнення Авакова з посту міністра внутрішніх справ.

У березні 2020-го року виступив проти створення консультативної ради в Тристоронній контактній групі за участі представників ОРДЛО незважаючи на позицію фракції “Слуга народу”.

Відповідно до аналітики руху ЧЕСНО за 2019 рік Соха став співавтором 15 законопроектів, що є високим показником серед запорізьких обранців.

У 2019 році був обраний депутатом Верховної Ради 9 скликання від партії “Слуга Народу” за виборчим округом №75 (Запорізька область). Член партії “Слуга Народу”. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань цифрової трансформації.

Працював директором рекламного агентства “Еверест” та керівником “Зе!офісу” у Запоріжжі.

Обіймав посаду директора регіонального роздрібного центру ПАТ “Сведбанк”, був директором Запорізької філії ПАТ “Укрінбанк”.

З 2001 року працював на посаді економіста валютного відділу банку, а згодом директора регіонального центру банку.

Закінчив Запорізьку державну інженерну академію і Запорізький національний технічний університет за спеціальністю “Фінанси”.