Повномасштабна війна в Україні триває вже один рік і вісім місяців. За словами військового аналітика, полковника Збройних сил України Петра Черника та військового експерта Олега Жданова, існує висока ймовірність, що конфлікт завершиться у 2024 році. Цю думку вони висловили в коментарі для українського ЗМІ.

“Ця фаза війни, буде правильніше сказати. По-справжньому війна з росіянами закінчиться тоді, коли Російська Федерація розпадеться. Якщо РФ не розпадається, навіть якщо Путін завтра помре, на його місце прийде Навальний, то через 10-15-20-30 років вони почнуть нову війну. Це константа, котра не підлягає обговоренню”, — розповів Петро Черник.

Теоретично перемога можлива, якщо військовим вдастся стиснути лінію розмежування назад до умовного 24 лютого 2022 року, зазначив Петро Черник.

“Як проходити стару лінію, тобто Донбас, якщо зберігається стійкість управління в РФ, я поки що дати чесної воєнної відповіді не можу. Донбас ніхто в лоб ніколи не брав. Підкреслюю, ніколи. Ні в першій, ні в другій світовій війні, історія не знає таких випадків”, — каже Петро Черник.

Російська армія 10 місяців не могла взяти маленьке місто Бахмут, при тому, що вона не шкодувала своїх солдатів. Та Україна не кидатиме своїх військових у бій так, як Росія продовжує це робити зараз в Авдіївці.

Олег Жданов каже, що війна в Україні може закінчитися всередині 2024 року. За його словами, окрім політичної ситуації в США, на це може вплинути небажання заходу затягувати війну.