Офіцер запасу ЗСУ Роман Світан запевнив українців, що найближчими днями може статися важлива військова подія, яка стане початком українського контрнаступу.

Військовий експерт вважає, що старт наступальних дій можна буде розпізнати за масованим ракетним ударом, внаслідок якого будуть масові жертви серед російських окупантів.

“Росіяни точно побачать масовану ракетну атаку далекими засобами поразки, тобто від 0 до 250-300 км. по всіх військових об’єктах.

В основному це будуть паливоприймачі, це будуть склади боєприпасів, це будуть командні пункти, розвіддані, це будуть місця дислокації російських військовослужбовців (ось як у Юріївці). Ми ж не лише одну Юріївку “змалювали”: ми “змалювали” все розташування російських військ і тому ці цілі вже визначені”, – впевнено заявив полковник запасу ЗСУ.

Після цього військовий експерт повідомив, як виглядатиме початок активної фази контрнаступу ЗСУ:

“Це буде такий масштабний удар протягом кількох годин, а, можливо, навіть днів, який наноситиметься перед нашим рухом по лінії фронту. При чому без авіації у нас проривів не буде на 30-50 км. Це дуже складно без авіації зробити, а буде вибивання та випалювання російських військ з першої лінії, потім з другої та з третьої лінії фронту “.

“Такого роду рух найближчим часом ми побачимо, але почнеться він із масованої ракетної атаки і точно буде це все видно. Інформаційне поле буде просто завалено такими фотками, як з Юріївки”, – підсумував Роман Світан.

Нам потрібно те, що союзники вже пообіцяли, але терміни підтискають. Нам пообіцяли SAMP/T навесні, тепер перенесли на червень, а це так званий європейський Patriot. Німеччина пообіцяла нам і активно постачає комплекси IRIS-T. каже Валерій Романенко, авіаційний експерт

І не просто середньої дальності, які добре прикривають великі міста та об’єкти інфраструктури, вони ще пообіцяли 12 самохідних комплексів малої дальності. Вони в наступі зможуть прикрити наші війська і, в разі потреби, населені пункти, які знаходяться поблизу лінії фронту від тактичних ракет.

Щоб відігнати або знищити літаки, які намагаються скидати крилаті бомби на наші міста, потрібно отримати ще кілька Patriot і SAMP/T, або винищувачі F-16. Тільки вони здатні не просто відганяти, а й вражати ці цілі.

Відстежуючи динаміку розвитку подій у Російській Федерації, можна дійти висновку, що далі йтимуть більш жорсткі епізоди, які впливатимуть на настрої в російському суспільстві. Таку думку сьогодні, 30 травня, висловив політтехнолог Борис Тізенгаузен.

“Ось яка динаміка за місяць виходить: трохи раніше були обстріли прикордонних областей; потім російські добровольці проникли в Бєлгородську область і благополучно звідти вийшли; а потім — атака дронів по Москві та Московській області. І це тільки за один місяць. Тому, кажучи мовою аналітиків, які в динаміці оцінюють перспективи й події, варто сказати, що ущільнився порядок денний, який негативно впливає на уми росіян”, — розповів він в ефірі телеканалу FREEДОМ 

Експерт припустив, що події в Росії можуть збільшуватися за значенням і силою впливу на росіян.

“Наступного місяця це може бути атака вже по всій Росії. Це може бути знищення Чорноморського флоту, Кримського (Керченського) мосту, тобто більш жорсткі події”, — зазначив політтехнолог.

У владі РФ продовжують виправдовувати війну Росії проти України підміняючи причинно-наслідкові зв’язки.

“Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков сьогодні заявив, що так звана спецоперація триватиме, щоб таких подій [як у Москві] не було. А я нагадаю хронологію. Він же говорив, що спецоперація триватиме, щоб не бомбили Донбас. Потім він говорив, щоб не бомбили Крим. А зараз він каже, щоб не бомбили Москву. Ось вона — динаміка подій”, — підсумував Тізенгаузен.