російські загарбники планують проводити масовані піхотні атаки, схожі на ті, які Радянський Союз практикував під час Другої світової війни.

Про це заявив в інтерв’ю The New York Times радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

Він підкреслив, що окупанти вже набрали та навчають солдатів, які можуть бути задіяні в масованих атаках піхоти.

На думку представника ОП це свідчить про те, що кремлівська верхівка відмовляється визнавати тактичні поразки і чіпляється за будь-які, навіть примарні, шанси змінити ситуацію на свою користь.

“Ми розуміємо, що вони будуть хотіти цього, реваншистських кроків. Вони постійно хочуть узурпувати нашу державу, окупувати нашу державу. Я думаю, вони ще не кинули подібні думки”, — додав Подоляк.

Радник глави ОП не виключив, що новий наступ РФ може відбутися не на Донбасі.

Він вважає, що атака може бути в напрямку Києва з боку Білорусі, також він не виключає атаки на південному напрямку.

Водночас Подоляк зазначив, що тип масованої піхотної війни, до якої, схоже, готується Москва, не буде ефективним проти все більш сучасного українського арсеналу високоточної зброї та безпілотників-розвідників.

“Політичне керівництво Росії явно відмовляється визнавати тактичні поразки, що вже мали місце, і чіпляється за будь-які, навіть найпримарніші, шанси змінити ситуацію на свою користь”, — сказав Подоляк.

В оцінках військових цілей Росії українська влада ґрунтується на висновках своїх військових та іноземних розвідувальних служб, а також експертизі союзників, пише газета. Подоляк сказав, що Україна серйозно ставиться до ризику нового наступу.

Він вважає, що західні уряди мають враховувати ці загрози під час планування майбутніх постачань зброї Україні. Російські командири, за його словами, “дбайливо підтримують путінську ілюзію можливості “перемоги”, щоб, по-перше, зберегти особисту владу Путіна, а по-друге, уникнути суворого покарання за визнання поразки”.

“Вкрай важливо, щоб наші партнери не менш серйозно ставилися до цих ризиків, – сказав він. – Росія не зацікавлена в припиненні війни доти, доки не зазнає серйозної військової поразки і не буде змушена зосередитися на власній внутрішньополітичній трансформації”.

Про можливий наступ РФ у найближчі місяці сьогодні повідомляв і американський Інститут вивчення війни (ISW).

За словами експертів, керівництво рф намагається вдавати себе частиною ефективного апарату воєнного часу. Зокрема, хочуть змінити громадську думку щодо провалів російської армії у війні проти України.

Відомо, що міноборони рф 18 грудня показало кадри, на яких Сергій Шойгу знаходиться з робочою поїздкою в Південному військовому окрузі. Він інспектує угруповання російських військ у зоні бойових дій в Україні.

Напередодні, 17 грудня, російське відомство опублікувало кадри, на яких Шойгу присутній на зустрічі з російським президентом володимиром путіним, начальником Генерального штабу Валерієм Герасимовим та командувачем Об’єднаного угрупування військ в Україні Сергієм Суровікіним. Вони обговорили найближчі та середньострокові пропозицій для російських операцій в Україні.

На думку аналітиків, ймовірно, Шойгу намагається зміцнити свою репутацію ефективного військового органу перед послідовною критикою ведення війни з боку провоєнної спільноти. Про підготовку до нового наступу на Україну можуть свідчити і узгоджені зусилля російських військових чиновників, які захотіли бути залученими до планування та контролю воєнних дій.

«Візит Шойгу до ПВО – з його наголосом на матеріально-технічне забезпечення та медичну підтримку – ймовірно, є частиною спроби показати, що військове керівництво виправляє руйнівні невдачі російських збройних сил у тих областях, які були предметом постійних гнівних коментарів з боку військових блогерів та протестів солдатів та їхніх сімей», – йдеться у звіті ISW.