Росія може спробувати відкрити на півночі Європи другий фронт для ведення своїх агресивних дій. Саме тому Захід зараз повинен протидіяти агресії РФ, зокрема – в Україні.

Росія має великі плани щодо забезпечення свого домінування у Європі і перший крок до цього вже зроблений. 

Про це під час спільної зустрічі із главою польського МЗС Яцеком Чапутовичем заявив держсекретар США Майк Помпео.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Сьогодні ми повинні піклуватися про збільшення оборонних можливостей НАТО з огляду на можливу російську агресію. Війна на європейській землі і те, що відбувається в Україні відкрили нам очі на те, що росіяни можуть спробувати запустити другий фронт саме тут,– сказав Держсекретар США.

Так, Помпео наголосив, що у захисті "вільних народів Європи" має відіграти важливу роль НАТО.

"Натомість ми – як США, так і західні демократії, – маємо зробити все, що в наших силах, аби затримати такі атаки, як, наприклад, агресію в Україні, анексію Криму чи нічим не спровоковану атаку на українські кораблі в Чорному морі", – пригадав Помпео українське питання.

Американський політик додав, що спроби Росії дестабілізувати Європу повинні бути зустрінуті рішучим опором. Одним з таких кроків він назвав присутність НАТО на східному фланзі і реагування за принципом: атака на одну країну є атакою на весь Альянс.

Зазначимо, що Майк Помпео у телефонній розмові із главою російського МЗС заявив про намір запровадити додаткові санкції проти Москви. Обмежувальні заходи пов’язані із отруєнням Сергія та Юлії Скрипалів.

Крім того, представники США і Євросоюзу близькі до того, щоб узгодити санкції проти Росії у відповідь на захоплення українських моряків і кораблів у Керченській протоці. Ці санкції можуть бути введені протягом найближчих 2 місяців.

Британія і її кілька союзників у ЄС домагаються, щоб нові обмежувальні заходи були оголошені Євросоюзом у найближчі тижні", повідомив британський телеканал Sky News з посиланням на джерела.

Правильно, що ми зараз рухаємося до того, щоб підвищити ціну, яка Росія платитиме за свої дії,– наводить Sky News слова своїх джерел.

Переговори про обмежувальний рівень всередині ЄС відбуваються на рівні робочої групи.

"Більше імен, більше заморожених активів", – заявило джерело у дипломатичних колах, коментуючи заходи, що готуються.