Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба виступав проти головування Росії в Раді Безпеки ООН з квітня.

Про це він написав у Twitter.

Кулеба вважає, що головування Росії в Раді Безпеки ООН 1 квітня – це поганий жарт.

“Росія узурпувала це місце; вона веде колоніальну війну; її лідер – воєнний злочинець, якого розшукує МКС за викрадення дітей. Світ не може бути безпечним, коли Росія в РБ ООН”, – написав він.

Раніше повідомлялося, що цього тижня має відбутися засідання Ради Безпеки ООН щодо заяви Путіна про розміщення в Білорусі тактичної ядерної зброї.

З вимогою скликати засідання Радбезу звернулася сама Україна, назвавши крок російського президента таким, що підриває засади Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та систему міжнародної безпеки у цілому.

“Звертаємося до держав “Групи семи” та Європейського Союзу попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі, у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії”, – закликали в міністерстві щакордонних справ.

Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема й як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї.