У День захисників і захисниць України президент Володимир Зеленський прибув на Донбас. Він планує відвідати наших військовослужбовців на передовій.

Глава держави 14 жовтня розпочав робочу поїздку, в рамках якої відвідає Донецьку та Луганську області. Про це повідомили у пресслужбі ОП.

Президент побуває на передових позиціях українських військових у районі проведення Операції об’єднаних сил,– йдеться у повідомленні.

Володимир Зеленський відвідає Маріуполь, де візьме участь в урочистих заходах з нагоди Дня захисників і захисниць України.

Окрім цього, глава держави ознайомиться з об’єктами, які споруджують у межах Національної програми “Велике будівництво”.

Зазначимо, раніше у День захисників і захисниць України Володимир Зеленський вшанував пам’ять загиблих за країну. Президент поклав квіти до Стіни пам’яті.

З нагоди Дня захисників і захисниць України Володимир Зеленський взяв участь у церемонії вшанування пам’яті загиблих за Україну, що відбулася на Михайлівській площі в Києві,– мовиться у повідомленні.

Окрім покладання квітів, президент був на хвилині мовчання. Згодом військовий оркестр виконав Державний гімн України, а воїни почесної варти салютували шістьма залпами.

Також Зеленський присвоїв двом військовослужбовцям посмертно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”.

Про це йдеться ву казі президента.

Полковнику Миколі Верхогляду звання присвоєно “за особисту мужність і героїзм, виявлені під час виконання бойових та спеціальних завдань, вірність військовій присязі”.

Солдату Рустаму Хамраєву – “за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України”.

Як пише Укрінформ, командувач українського миротворчого контингенту в мусульманському анклаві Жепа під час війни в Боснії Микола Верхогляд помер 30 травня від тяжкої форми COVID-19.

Рустам Хамраєв загинув 17 червня 2014 року під час бою в селищі Металіст під Луганськом.

До речі, 14 жовтня у Володимира Зеленського з’явиться нова радниця – Альона Вербицька. Також вона буде уповноваженою глави держави з питань забезпечення прав захисників. Донині Альона Вербицька є головою Консультативної ради з питань забезпечення прав і свобод захисників України.

Донині Альона Вербицька є головою Консультативної ради з питань забезпечення прав і свобод захисників України. 13 жовтня на сайті глави держави опубліковано відповідний указ. Новопризначена у фейсбуці подякувала президентові за довіру: “Для мене це дуже велика честь і неабияка відповідальність”.

  • Раніше Вербицька була відомою черкаською волонтеркою та головою благодійного фонду “З вірою в себе”
  • У листопаді 2015 стала радницею начальника Генерального штабу – головнокомандувача Збройних сил України.
  • З 2017 працювала радницею заступника керівника Офісу Президента (тоді – Адміністрація Президента) Валерія Кондратюка.
  • У 2019 почала роботу як радниця генерального прокурора Руслана Рябошапки.
  • І от у 2021 Альона Вербицька стала першою в українській історії уповноваженою президента з прав захисників.

Повний текст допису Альони Вербицької у фейсбуці:

Щиро дякую вам, пане президенте, за високий рівень довіри! Для мене це дуже велика честь і неабияка відповідальність.

Обіцяю чесно і добросовісно виконувати свої обов’язки радниці – уповноваженої президента України! Діяти незалежно та неупереджено, в інтересах людини й громадянина, захищаючи конституційні права та законні інтереси наших захисників!