Володимир Зеленський запрошував до України не одного лідера інших держав. Зокрема, мовиться і про прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу, і про прем’єр-міністрів до нього.

Про це Президент України розповів під час брифінгу за результатами саміту НАТО у Вільнюсі. Його слова передали в етері телемарафону.

За словами Зеленського, попри такі запрошення, результату це не принесло.

«По-перше, я пана Нетаньяху запросив. А по-друге, я запрошував і двох інших прем’єр-міністрів, які були до пана Нетаньяху, в Україну. Поки що прем’єр-міністри різні – результат однаковий», – сказав лідер України.

Така ж ситуація сьогодні й навколо систем ППО, зокрема, “залізного куполу”, які Україна хотіла отримати від партнерів з Ізраїлю ще з початку повномасштабного вторгнення.

«Що стосується залізного куполу та інших систем протиповітряної оборони, які ми хотіли отримати від наших партнерів з Ізраїлю. Просили ми на початку війни. Ну приблизно так само, як з прем’єр-міністрами – місяці пройшли, поки що результату немає», – підкреслив Зеленський.

Лідер України висловив жаль з цього приводу, адже наша держава сьогодні зацікавлена у тому, щоб “між нашими державами зберігалися важливі такі, історичні тісні стосунки”. Однак, на жаль, наразі результату немає.

Проте не виключено, що Беньямін Нетаньягу незабаром може відвідати Київ.

Наприкінці червня на сторінці українського посольства в Ізраїлі з’явився текст про те, що ізраїльській уряд “обрав шлях тісної співпраці з Росією”, що викликало резонанс у місцевих ЗМІ. У повідомленні йшлося і про майже відсутню гуманітарну допомогу Україні, і про неоднозначні інтерв’ю прем’єр-міністра ізраїльським ЗМІ.

Як розповів ізраїльський журналіст Цві Зільбер, це таки змусило тамтешніх політиків переглянути свою позицію щодо війни в Україні. Ба більше, на його думку, не виключено, що прем’єр-міністр Беньямін Нетаньягу незабаром таки може відвідати Київ та зустрітися з Президентом України.

До цього ж Ізраїль тримав свій нейтралітет, а впродовж останніх півтора року була майже відсутня гуманітарна підтримка нашій державі. Натомість 28 червня в Ізраїлі відбулася спеціальна комісія, де обговорили не лише це питання, а й питання переоцінки своєї політики щодо війни Росії в Україні.

Що важливо, що під час цього засідання також назвали головного винуватця війни в Україні – Росію. Ба більше, представники ізраїльського МЗС уперше публічно заявили, що порекомендують Нетаньягу зустрітися із Зеленським.

Підкреслимо, що президент Франції Емманюель Макрон хотів би, щоб Ізраїль та деякі інші демократичні країни робили більше для України під час повномасштабної війни, яку проти неї веде РФ.

Про це він заявив, відповідаючи на питання журналістів, чи мав би Ізраїль збільшити допомогу Україні, повідомляє Голос Америки.

“Так, ми б сподівалися, що Ізраїль братиме більше участі в питанні України”, – зазначив Макрон.

За його словами, є й “інші країни ООН, які вірять у демократичні цінності, але не надали багато обладнання”.

“Ми сподіваємось, що у наступні місяці ці країни зможуть змінити ставлення і робитимуть більше”, – додав Макрон.

Водночас французький президент висловив переконання, що країни НАТО також мають робити більше для Києва, особливо під час контрнаступу України. Він також запевнив, що продовжить “бути поруч” з Україною, навіть за умови, що це буде “війна на виснаження”.