Навіть, якщо залишиться 100 квадратних метрів Луганщини, ми казатимемо, що тримаємось. Військово-політичне керівництво держави-агресорки вже прозвітувало про те, що захопило всю Луганську область. Однак це – брехня.

На околицях Луганщини тривають бої. Про ситуацію в області в ефірі національного телемарафону розповів голова Луганської ОВА Сергій Гайдай

російський міністр оборони сергій шойгу заявив, що його солдати вийшли на адміністративні кордони Луганської області. Гайдай запевнив, що це неправда, адже зараз в регіоні тривають бої. Вони відбуваються в 1 – 2 населених пунктах на околицях області, тобто окупанти дійсно наблизилися до повного захоплення регіону, однак цього ще не сталося.

Якщо залишаться навіть 100 квадратних метрів Луганської області і там будуть гинути російські загарбники, й буде нищитися російська техніка – ми будемо говорити про те, що Луганщина ще тримається, – наголосив голова ОВА.

Він зазначив, що для захоплення області вороже військо кинуло всі резерви.

Яка ситуація в області. Оборону Луганщини зараз тримає селище Верхньокам’янка. Загалом, за словами Гайдая, росіяни повільно просувалися регіоном. За понад 4 місяці їм вдалося пройти лише 30 кілометрів Луганщини. При цьому втрат ворог зазнав колосальних.

Однак поки Щоб вийти на адмінмежу Луганської області, російські військові артилерією знищують навколишні села. Про це заявив голова Луганської обладміністрації Сергій Гайдай, передає “ДС”.

Аби вийти на адмінмежу Луганщини, росіяни артилерією знищують навколишні села. Тобто, їх не зупиняє навіть те, що там залишаються мирні жителі, які гинуть в будинках та на подвір’ях, — каже він.

За словами Гайдая, зі всіх видів важкого озброєння не припиняють обстрілювати Білогорівку та Золотарівку. Застосовують ствольну та реактивну артилерію.

Б’ють по домівках, по кожній будівлі, яка здається їм можливим укріпленням. Аби просунутись, не рахують особистих втрат і не жаліють жителів області, — додав голова ОВА.

Схожа ситуація і в населених пунктах Донецької області, які розташовані поблизу межі з Луганщиною, але ЗСУ тримають оборону, каже Сергій Гайдай.

Після захоплення Луганщини загарбники підуть на Донецьку область. Вони вже перекидають в регіон велику кількість техніки. Водночас в американському Інституті вивчення війни заявили, що кремль не відмовився від мрії про захоплення всієї України.

Армія Росії призупиняє поповнення запасів перед початком нових наступальних операцій. Є ймовірність, що безпосередньою метою РФ буде Сіверськ.

Російська армія концентрує техніку на лінії фронту в напрямку міста Сіверськ, який знаходиться приблизно у 8 км на захід від нинішньої російської лінії фронту. Про це йдеться в повідомленні Міністерства оборони Великої Британії в Twitter.

За даними британської розвідки, російські сили припиняють поповнення запасів перед початком нових наступальних операцій в Донецькій області.

Існує реальна ймовірність того, що безпосередньою тактичною метою Росії буде Сіверськ, оскільки її сили намагаються просуватися до найвірогіднішої оперативної мети – міського району Слов’янськ – Краматорськ, – йдеться у повідомленні.

Тим часом українські сили продовжують поступово просуватися на південно-західній ділянці Херсона. Зазначимо, 7 липня у звіті Інституту вивчення війни йшлося, що вперше за 133 дні повномасштабної війни проти України Росія не заявила про свої “успіхи”. Це говорить про те, що російські війська в значній мірі взяли оперативну паузу.