У Тбілісі, схоже, починається МіхоМайдан. Десятки тисяч людей вийшли з вимогою звільнити з в’язниці Міхеала Саакашвілі.

Вони стоять на площі Свободи і прилеглих вулицях. Зі сцени зачитують листи Саакашвілі з неволі. Організатор мітингу – партія “Єдиний національний рух”. Скоро обіцяють концерт.

Поки що все проходить мирно.

Відзначимо, що несподівано для всіх колишні президенти України вступилися за Саакашвілі та закликали українську та грузинську владу зробити все, аби звільнити його.

Другий президент України Леонід Кучма закликав владу Грузії керуватися принципами гуманізму в розв’язанні ситуації з Міхеілом Саакашвілі.

Публікуємо повний текст звернення.

” Міхеіл Саакашвілі – дуже багатогранна складна особистість. Тож не дивно, що ситуація, яка склалася з Міхеілом, теж дуже складна і простого виходу не має.

Для його пошуку всім сторонам треба докласти максимальну виваженість і справжню мудрість. Я дуже сподіваюся, що керівництво української держави витримає цей тиск, не поступившись ані інтересами нашого співгромадянина, ані стратегічними імперативами відносин із ключовим партнером – Грузією.

Я дуже хочу, щоб керівництво демократичної Грузії перш за все бачило в особі Міхеіла Саакашвілі не свого політичного опонента, а визнаного світом архітектора унікальних реформ. Значною мірою саме завдяки ним Грузія наблизилася до європейських цінностей, поміж яких абсолютно безумовною є гуманізм.

Нарешті, я наполегливо закликаю самого Міхеіла припинити голодування. Я знаю його як рішучого бійця і віруючого християнина. Але виснажувати себе – означає втрачати сили, без яких у подальшому боротьба стає неможливою. А заподіювати собі непоправної шкоди – це смертний гріх”, – заявив Кучма.

Третій президент України Віктор Ющенко також звернувся до грузинської нації з приводу нещодавнього затримання у Грузії колишнього голови держави Міхеіла Саакашвілі. Відеозапис звернення українського політичного діяча з’явився на Facebook-сторінці Міхеіла Саакашвілі.

Український політик нагадав грузинам, яким важким та тернистим був їхній шлях до демократичних перетворень та розбудови сучасної держави, а також закликав не допустити занепаду демократії в Грузії та ізоляції у питанні розгляду справи Саакашвілі.

Також експрезидент України пригадав події грузинської «Революції троянд», коли нація обрала новий політичний курс, відкрилася для світу та стала на шлях реформ. Він нагадав і про військову агресію РФ проти Грузії у 2008 році, коли російська армія зупинилася буквально у кількох десятках кілометрів від Тбілісі.

«Вільна, незалежна, демократична і головне успішна Грузія – Росії не потрібна. Як тоді, так і зараз. Коли окупантові залишалося чи то 20, чи то 30 км до вашої столиці, міста Тбілісі, я разом із президентом Качинським, президентом Адамкусом, президентом Естонії, прем’єром Латвії, тоді стояли на площі Тбілісі перед Майданом парламенту та скандували один лозунг:

«Ми сьогодні всі грузини, ми сьогодні всі в Тбілісі, ми не дозволимо окупації Грузії. Ми будемо стояти на захисті вашої столиці». Ворог не прийшов. Я переконаний, що Грузія отримала велику перемогу, яка окрилила мільйони грузинів і не тільки вдома, але й по всьому світу, і не тільки грузинів», – підкреслив Віктор Ющенко.

Наостанок політик нагадав, що під час тих подій, надзвичайно важких для всього грузинського народу, його очолював саме президент Саакашвілі.

Додамо, що Ув’язнений колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі вдячний Володимиру Зеленському за його позицію та підтримку. Про це заявила народна депутатка України від «Слуги народу» та громадянська дружина Михайла Саакашвілі Єлизавета Ясько.

«Він написав листа президенту Зеленському, де заявив, що дуже цінує його позицію, що він зреагував майже одразу та зазначив, що його (Зеленського-ред) дуже непокоїть те, що сталося з українським громадянином і що буде захищати та повертати його в країну, де він має громадянство», – зазначила Ясько.