Для успішного контрнаступу на Херсонщині Україні необхідно мати щонайменше втричі більше військ, аніж є у ворога.

Звільнення Херсона буде “непростим завданням”, адже російські окупанти добряче підготувалися до оборони.

Про це генерал Дмитро Марченко сказав в одну із інтерв’ю.

За його словами, в таких умовах складно щось прогнозувати.

“Росіяни знали, що ми наближаємося, тому перейшли на більш оборонну стратегію. Історія та військовий досвід показують, що для успіху наступу армія повинна мати як мінімум втричі більше військ, ніж противник, який обороняється”, – пояснив генерал.

“Ми не Росія, і у нас немає таких ресурсів, як у них”, – додав він.

Російські війська добре підготовлені до оборони регіонів України, які їм вдалося захопити в березні. Окрім того, росіяни ніколи не відмовлялися від своєї мети окупувати весь південь.

Антонівський, залізничний та Каховськський мости на Херсонщині одразу неможливо зруйнувати, але ЗСУ продовжують завдавати по них ударів.

Місцева влада запевняє, що окупантам на правому березі Херсонщини не вистачає постачання. Експерти вважають, що через це їхнє перебування там може стати суїцидальним.

Про це 24 каналу розповів військово-політичний оглядач групи Інформаційний спротив Олександр Коваленко. Експерт пояснив, що перебування та збільшення російського контингенту на правому березі Херсонщини – це суїцидальна місія.

Через тиждень – два один з прольотів Антонівського мосту буде зруйновано повністю, його неможливо буде відновити. І хоча понтонні переправи можуть забезпечувати правий берег технікою та підрозділами, це будуть довші терміни,
– зауважив Коваленко.

Хто казав, що з часом не буде здійснюватися вогневий вплив на ці понтонні переправи?

Окупанти розміщують на правому березі серйозну групу військ, яка перебуває в патовій ситуації. Коваленко переконаний, що росіяни зможуть тримати оборону, робити імітацію наступальних дій, але повністю без цих трьох логістичних “артерій” вони будуть блоковані.

А контрнаступальні дії ЗСУ розпочнуться тоді, коли цьому будуть найбільше сприяти умови, зокрема, буде виснаження можливостей окупантів отримувати необхідну кількість постачання для оборони,
– заявив він.

Експерт вважає, що треба зачекати, адже Генштаб ЗСУ та наші військові краще знають, як це буде відбуватися. Але він впевнений, що це буде тільки після того, як ці три логістичні шляхи з лівого на правий берег втратять своє значення.

Також Коваленко зазначив, що не треба виключати того, що контрнаступ ЗСУ може початися не на Півдні України. Наприклад, є ділянки в зоні бойових дій, де російські окупанти втратили ініціативу та взагалі не активно показють наступальні дії та оборону.

Експерт звернув увагу на північний та північно-східний напрямки під Харковом, адже там в окупантів на сьогодні не відбувається активність загрози наступу, та й оборона в них там квола.

На його думку, ЗСУ можуть здійснити контрнаступальні дії в тому напрямку чи в якомусь іншому. До того ж, Ізюм експерт неодноразово порівнював з Чорнобаївкою.

Коваленко додав, що є напрямки, по яких будуть відбуватися локальні контрнаступальні дії ЗСУ, а не тільки на Півдні.

У Херсонській облраді запевнили, що на сьогодні, за різними оцінками, на правому березі Дніпра зосереджено близько 20 тисяч окупантів. Однак після останніх ударів ЗСУ окупанти опинилися відрізаними від постачання.