Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що західні дипмісії “заплатять” за попередження про небезпеку і тимчасове закриття консульств у Туреччині минулого тижня, тоді як поліція заявила про відсутність серйозної загрози для іноземців.

Про це, як пише “Європейська правда”, повідомляє Euractiv.

За останні два тижні ультраправі активісти спалили копії священної книги мусульман, Корану, у Швеції, Данії та Нідерландах, що змусило Туреччину припинити переговори про зняття заперечень проти вступу Швеції та Фінляндії до НАТО.

Європейські країни засудили ці інциденти, але деякі з них кажуть, що не можуть їм запобігти через правила свободи слова.

Протягом останнього тижня Франція, Німеччина, Італія та США були серед тих, хто попередив своїх громадян про підвищений ризик нападів у Туреччині, особливо на дипломатичні представництва і немусульманські місця поклоніння.

У четвер Анкара викликала послів дев’яти країн, щоб розкритикувати їхні рішення про тимчасове закриття дипломатичних представництв і оголошення попереджень про загрозу безпеці. Наступного дня турецькі офіційні особи заявили, що західні країни, включаючи США і Німеччину, не поділилися інформацією, яка б підтверджувала їхні заяви про загрозу безпеці.

“Днями наше міністерство закордонних справ викликало їх усіх і поставило необхідний ультиматум, сказавши їм: “Ви дорого заплатите за це, якщо будете продовжувати в тому ж дусі”, – сказав Ердоган.

Ердоган заявив, що західні держави “намагаються виграти час” і що “необхідні рішення” будуть прийняті під час засідання кабінету міністрів у понеділок, не уточнюючи деталей.