“Якщо за цей час він використовував країну для свого збагачення і робив це незаконно, то правоохоронні органи повинні розслідувати все, а якщо були порушення закону, його слід притягнути до відповідальності “.

Перший президент незалежної України Леонід Кравчук, коментуючи ситуацію зі справами проти Петра Порошенка, зазначив, що недоторканність президента повинна бути тільки тоді, коли він здійснює владу, оскільки “можуть бути різні політичні інтриги, сили, які можуть застосовувати і силові методи проти президента”.

Про це повідомляє видання “Радіо Свобода”.

“Я це бачив на особистому досвіді. Якщо президент відбув свій термін (не втік у відставку через імпічмент), виконав свою місію і пішов у відставку, повинен бути прийнятий регулярний закон про колишніх президентів”, – відповів Кравчук на запитання, яке стосувалося кримінальних справ, порушених проти п’ятого президента України Петра Порошенка.

Поруч з цим, на думку Кравчука, колишній гарант повинен мати відповідний захист, “особливо матеріальний”.

“Якщо за цей час він використовував країну для свого збагачення і робив це незаконно, то правоохоронні органи повинні розслідувати все, а якщо були порушення закону, його слід притягнути до відповідальності. Але якщо він жив нормально, працював для людей, то його життя потрібно забезпечити , як і кожної людини, з огляду на зусилля, енергію і витрачений час “, – вважає перший президент України.