Український контрнаступ на Бахмутському напрямку дає результати — ЗСУ поступово просуваються вперед і звільняють окуповані території. Тому вже зовсім скоро Бахмут має всі шанси опинитися в оперативному оточенні Сил оборони України найближчим часом.

Про це в ефірі телемарафону «Єдиних новин» сказав голова Ради резервістів Сухопутних військ Іван Тимочко.

«Раніше Сирський заявив, що Бахмут стає мишоловкою для росіян. Було багато скептиків. Але як ми бачимо зараз, Бахмут, по великому рахунку, має всі шанси опинитися в оперативному оточенні найближчим часом», — зазначив Тимочко.

Коментуючи ситуацію на східному фронті він повідовим, що окупанти наразі намагаються відтіснити Сили оборони на Горлівському напрямку в районі Нью-Йорка, Торецька.

«Бо Горлівський напрямок, Авдіївський і Донецький – це по суті одна агломерація – Донецька. І це є величезні промислові зони. І ворог теж там намагається добряче вчиняти перешкоди, бо розуміє, що Авдіївський і Торецький напрямок – це наш дуже хороший шлях виходу на Донецьк. І тоді, по суті, вся їхня військова доктрина окупації та утримання Донецької і Луганської області у них опиняється під загрозою обвалу», — пояснив Тимочко.

Водночас він зазначив, що зараз українські оборонці контролюють ініціативу по всій лінії фронту, у тому числі на сході, і це є дуже важливим.

«Їхні (росіян) контрудари, які вони намагаються вчинити, вираховуються що розвідкою нашою, що авіацією. Повсюди ми їх чекаємо», — заявив Тимочко.

У Бахмуті тривають запеклі бої: в один і той самий день спроби штурму роблять як Сили оборони України, так і російські окупанти. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав екскомандир полку “Азов”, майор Збройних сил України, заступник командира 3-ї штурмової бригади Максим Жорін.

За його словами, під Бахмут російське військове командування перекидає величезну кількість сил і ресурсів.

“Ворог перекидає й особовий склад, і техніку, і артилерійські системи. Він відправляє сюди як підрозділи, які були нещодавно сформовані на території Росії, так і деякі підрозділи з інших напрямків — з південного і північного”, — пояснив Жорін.

Майор ЗСУ звернув увагу, що не тільки Сили оборони України не планують нічого здавати та зупинятися, а й російські окупанти.

“Через це бої тут є особливо запеклими, вкрай важкими. За день одночасно бувають спроби штурмів і нас, і ми паралельно намагаємось штурмувати та рухатись вперед. Ворог несе під Бахмутом дуже великі втрати, але, в принципі, це його звичайний стан”, — повідомив він.

Максим Жорін зауважив, що, незважаючи на те, що Росія перекинула під Бахмут велику кількість свіжих боєздатних підрозділів, окупанти не можуть зупинити українське просування.

Сили оборони України зайняли панівні висоти на Бахмутському напрямку. Це дозволило встановити вогневий контроль над важливим шляхом постачання окупаційної армії рф. Під Бахмутом загарбники масово втрачають техніку та особовий склад.

Додамо, На Таврійському напрямку Сили оборони знищили понад три сотні окупантів та майже два десятки одиниць ворожої техніки, повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський.

Він зазначив, що ворог протягом минулої доби 27 разів атакував позиції українських військ та здійснив 731 обстріл, завдав 2 ракетних та 24 авіаудари.

«Артилерійські підрозділи Сил оборони таврійського напрямку протягом доби виконали 1283 вогневі завдання. За останню добу втрати ворога склали 309 осіб (безповоротні — 93, поранені — 208, полон — 8). Знищено 19 одиниць військової техніки противника», — зазначив Тарнавський.

Зокрема, серед знищеної техніки — 4 танки, 6 ББМ, 8 артилерійських систем та мінометів, 1 РСЗВ. Також було знищено 5 складів боєприпасів ворога.