Як цікаво. В’ячеслав Штучний написав заяву про звільнення з посади керівника апарату Верховна Рада України, пише телеграм канал Клименко Тайм.

Перше, що потрібно згадати в цій ситуації – стаття “УП” від 24 червня 2020 року під назвою “Мономеншість. Як і чому розвалюватися фракція Зеленського”.

Там розповідалося, що в Офісі президента нібито платять Штучному, щоб той стежив за діями керівника парламенту Дмитра Разумкова. Оцінка цієї інформації була наступна:

“Амбіції спікера не дають спокою Офісу президента, тому, щоб контролювати дії Разумкова, на Банковій призначили” смотрящого “за головою ВРУ. Ним став керівник апарату Ради В’ячеслав Штучний.”

При цьому наводилися слова нібито одного з впливових депутатів “Слуги народу”: “Діма якось дізнався, що Штучний” сидить на зарплаті “в ОПУ. Викликає його і каже:” Мені кажуть, що платить Банкова “. А той йому відповідає: “Так. Ви мені нічого не пропонуєте, то я і погодився “. Разумков аж присів від такого” одкровення “. Каже, давай заяву, але Штучний то з’їхав. А потім ввечері дзвонить Дімі президент:” Я там чув, ти хочеш звільнити Штучного. Не чіпай його, це член нашої команди “. Діма каже:” Та я його ж брав на роботу, це мій підлеглий, я буду розбиратися сам “.

Тут важливо розуміти, що Разумков сьогодні – це один з найпопулярніших за рейтингом довіри політиків в Україні. Другий після президента. Власне, рівно про це ми сьогодні і писали – пише телеграм канал Клименко тайм.

І навіть якщо на сьогодні у нього немає президентських амбіцій, то його позиція з цілої низки питань, з лаконічним “все повинно бути по закону” – багатьом людям подобається сьогодні і буде подобатися завтра. І при певному збігу обставин саме він міг би стати тим “джокером”, який перебере на себе популярність Зеленського. Головне – до президентських виборів не потрапити в зашквар на посаді глави Ради. Що поки йому цілком вдається. Тоді, при певному рівні впізнаваності – все можливо.

Тут також важливо розуміти, що противники “Зе команди” з різних сторін вже досить давно качають тезу про президентські амбіції Разумкова. Мета цього на сьогодні очевидна – вбити клин між президентом і спікером, послабивши нинішню команду влади в цілому. ОДНАК це не виключає того, що в майбутньому у Разумкова такі амбіції дійсно проявлять себе.