Російський опозиціонер Михайло Ходорковський прокоментував церемонію інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського та дав прогноз щодо майбутніх п'яти років слуги народу у кріслі гаранта.

Відповідною публікацією політик поділився на своїй сторінці у Facebook.

Ходорковський підкреслив, що його дуже вразила мова президента України Володимира Зеленського після інавгурації, адже він "не соромився говорити російською.
 
"Два рази дивився виступ президента Зеленського… Перший раз – просто отетерів. Подивився через кілька годин знову. І знову! Такого в моєму житті не було. А я бачив президента Росії Бориса Єльцина в кращі роки", – заявив він.

На думку опозиціонера, посада президента передбачає вміння словами сублімувати волю нації, знайти компроміс і надихнути людей. 

"Інше має зробити і зробить саме суспільство, якщо президент не деморалізує це саме суспільство прикладами корупції і беззаконня, як це сталося в Росії. Перед виборами деякі в Україну говорили, як ми, в Росії: "Хто, якщо не…", 73% сказали – "нехай спробує…" і мені здається, вони не помилилися", – вважає Ходорковський.

Політик підкреслив, що президенту Зеленському і українському суспільству належить вирішити багато проблем, які повисли "каменем на шиї після старої влади". 

"Українцям зараз складно, але тепер я впевнений – вони зможуть. А ми, в ім'я нашої спільної пам'яті, повинні, просто зобов'язані допомогти. Або вже принаймні не дати їм перешкодити", – резюмував Ходорковський.

Зазначимо, нещодавно Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із віце-президентом Європейської комісії з питань Енергетичного союзу Марошем Шефчовічем.

Співрозмовники обговорили широке коло питань співпраці між Україною та Європейським Союзом, а також протидію агресії Кремля на Донбасі, перспективи деокупації Криму, проведення чергового раунду тристоронніх переговорів у форматі Україна – ЄС – Росія з підготовки до укладення газового контракту.

"Як президент України розраховую на подальшу підтримку Єврокомісії у рамках переговорного процесу між Україною, ЄC та РФ з метою укладення контракту на транзит російського природного газу газогонами України після 2019 року. Ми також будемо вдячні за солідарну позицію ЄC у питанні протидії реалізації будівництва газопроводу "Північний потік-2", – наголосив Зеленський.

Він заявив, що хотів би бачити Україну справжньою, а головне – цінною та рівноправною країною серед інших країн Європейського Союзу.

Зі свого боку віце-президент Європейської комісії з питань Енергетичного союзу привітав Зеленського з перемогою на президентських виборах і вступом на посаду.