Канцлер Німеччини Олаф Шольц, який напередодні провів телефонну розмову з президентом РФ Владіміром Путіним, не побачив змін у його позиції.

Про це він розповів в інтерв’ю порталу t-online.

“Ні” – сказав Шольц. Відповідаючи на питання, чи помітив він зміни в позиції Путіна під час п’ятничної телефонної розмови.

“Зрозуміло одне: Росія не досягла жодної з цілей війни, згаданих на початку. Україна не завойована, але захищається з великою майстерністю, мужністю та самопожертвою. НАТО не відійшов, а фактично збільшив свої сили на східному фланзі альянсу. А коли Фінляндія та Швеція приєднаються до НАТО, альянс стане ще міцнішим. Самі російські військові зазнали значних втрат, набагато більших, ніж за десятиліття кампанії Радянського Союзу в Афганістані” – додав канцлер.

За його словами, Путіну поступово має стати зрозуміло, що єдиний вихід із цієї ситуації – домовитися з Україною.

Шольц поки не знає, чи сприймає Путін західні аргументи про шкоду санкцій для самої Росії.

“У будь-якому випадку, Росія загнала себе в драматичну ситуацію. Ми просто бачимо, куди веде економічна ізоляція. Президент Росії повинен розуміти, що здатність його країни отримувати вигоду від світового прогресу заблокована, доки не настане справжній мир.

Нагадаємо, що у п’ятницю в Кремлі повідомили про телефонну розмову Путіна з Шольцом. Розмова тривала більше години.

Переговори щодо ситуації в Україні відбулися з ініціативи німецької сторони, повідомила в п’ятницю Москва.

За даними Кремля, Путін повідомив Шольца, що прогрес у переговорах про припинення конфлікту “по суті був заблокований Києвом”. Контакти між Росією та Німеччиною триватимуть на різних рівнях.

Шольц вранці оголосив про намір подзвонити Путіну в комітеті з оборони Бундестагу.

“Звичайно, в якийсь момент ви повинні дійти до того, що знову повинні бути дипломатичні ініціативи”, – сказав речник уряду Штеффен Гебестрейт, пояснюючи крок канцлера.

Метою таких розмов є “знайти вихід із цієї жахливої війни з жахливою кількістю жертв, великою кількістю руйнувань, а також з усією марністю, яку несе війна”.