Росія вдається до злочинів проти українців на тимчасово окупованих територіях. Тих, кого вони вважають небезпечними, очікують тортури.

Українці майже не мають можливості напряму виїхати з окупованих міст та сіл на територію, яка перебуває під контролем української влади. Цю інформацію підтвердив і радник мера Маріуполя Петро Андрющенко під час телемарафону “Єдині новини”

Фактично, єдиний шлях для містян покинути Маріуполь – це через Росію. І далі – різними маршрутами опинятися в дружніх країнах, а потім вже повертатися додому. Будь-яка евакуація на територію, яка під контролем України – заблокована росіянами. Купа людей перебуває у Бердянську, Василівці, Токмаку. Вони не можуть проїхати, їх не пропускає російська окупаційна влада, – розповів Петро Андрющенко.

Українці змушені проходити через “фільтраційні” табори російських окупантів. Не всім вдається після них вийти на свободу. Чимало українців потрапляють в полон до росіян.

За словами Петра Андрющенка, тих українців, які не проходять “фільтрацію”, окупанти поділяють на два типи. До перших відносять тих, кого росіяни оцінюють як небезпечних. Їх відправляють у колишню колонію в селищі Оленівка щонайменше на 36 діб. Там вони перебувають в жахливих умовах. Адже колонія була розрахована на максимум тисячу осіб, у той час як українська сторона точно знає про щонайменше три тисячі людей, яких там утримують. Українців там постійно допитують, їх піддають тортурам. Людей не випускають на вулицю на прогулянку, а в туалет виводять лише один раз на день. Окрім того, там майже немає їжі.

Другий тип – ті, кого росіяни вважають більш небезпечними. Поки відомо одне місце, де їх утримують – сумнозвісна “Ізоляція” в Донецьку. Це колишня територія заводу, яку у 2010 році перетворили на мистецький простір. Але у 2014 році, після захоплення Донецька російськими окупантами, там була створена тюрма, де утримували викрадених людей. Їх піддавали тортурам.

Водночас у Донецьку може бути й ще одне місце, де утримують викрадених людей. Але де саме воно – поки невідомо.

“Ми оцінюємо, що може бути відкрито ще одне місце утримання в Донецьку. Поки ми не можемо знайти де. З Донецька отримати розвідінформацію дуже важко. Якщо з Оленівки люди ще вириваються, і опиняються на території України, то з Донецька вже ніхто не повертається”, – розповів Петро Андрющенко.