У Раді нацбезпеки й оборони України зазначили, що можуть розглянути санкції щодо олігарха Ігоря Коломойського. Однак це станеться лише у разі “надходження пропозицій”. Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

На даний момент РНБО не розглядає санкції проти Коломойського. Про це відомство повідомило у відповідь на запит видання.

«У разі надходження пропозицій щодо застосування санкцій стосовно Коломойського від уповноважених Законом України “Про санкції” державних органів, вони будуть винесені на розгляд РНБО в установленому порядку»,– мовиться у повідомленні.

Про введення санкцій пропозицію можуть подати Верховна Рада, президент, Кабінет Міністрів, Національний банк та Служба безпеки України.

Нагадаємо, 5 березня США запровадили санкції проти Коломойського  та його сім’ї. Олігарха звинуватили у спробах підірвати демократію в Україні у 2014 – 2015 роках, коли той був головою Дніпропетровської області, а також у причетності до корупції.

Євросоюз підтримав санкції США проти Коломойського, однак наголосив на важливості розслідування його схем у “Приватбанку”. Президент Володимир Зеленський заявив, що підтримує санкції проти українських олігархів.

В свою чергу, Володимир Зеленський має остаточно розірвати зв’язки з олігархом Ігорем Коломойським, аби продовжувати співпрацю зі Сполученими Штатами. Про це повідомляє американське видання The Washington Post.

У редакційній статті журналісти зауважили, що Президент України досі не мав телефонної розмови з американським лідером Джо Байденом. На їхню думку, глава США спонукає українську владу до боротьби з корупцією. А також закликає зменшити вплив олігархів на політичні процеси.

У виданні нагадали: обійнявши посаду президента у 2019-му, Володимир Зеленський обіцяв подолати корупцію в Україні. Втім заходи, вжиті українською владою, у США вважають недостатніми, повідомляє The Washington Post.