Єдиний фактор, який може змусити НАТО вступити у війну – це спроба Росії використовувати ядерну зброю, заявив політичний аналітик Олександр Кочетков.

“Про наслідки такого кроку Росію вже попередили і офіційно, і неофіційно. Якщо США і НАТО в цілому помітять ознаки підготовки до використання тактичної ядерної зброї, вони залишають за собою право завдати і удар у відповідь, і попереджувальний удар за допомогою високоточної зброї, яка знищить стартові позиції, командні пункти, будь-який бункер”, – заявив він в інтерв’ю Главреду.

Разом з тим експерт вважає, що на сьогодні немає ніяких ознак того, що Росія готується завдати ядерного удару. Разом з тим також немає авторитетних свідчень про те, що Росія володіє дієздатним тактичним ядерним озброєнням, яке можна використовувати.

“На папері значиться, що у росіян в арсеналі кілька тисяч тактичних ядерних боєприпасів, але це не означає, що всі вони дієздатні і можуть спрацювати. Адже відразу після розвалу СРСР з армії бігли в різні боки і тягали з собою все, що могли. У пострадянський час ніхто не займався обороноздатністю, відстеженням жорстких температурних режимів, тиску і вологості під час зберігання ядерної зброї”, – упевнений він.

Співрозмовник каже, що є великі сумніви в тому, що Росія має дієздатну тактичну ядерну зброю.

“До речі, нещодавно, вже під час війни, Росія проводила навчання з використанням ядерної зброї, але зі сховищ вивозили габаритні макети, які імітували ядерні боєголовки. Так росіяни тоді завчасно попередили про це США, і штати спостерігали за тим, що відбувається. Росія дуже не хоче, щоб Сполучені Штати думали, що вона щось затіває. Вона дуже цього боїться”, – додав Кочетков.