Передача Україні Заходом танків для 2-3 батальйони або бригаду можна вважати хорошим посиленням для досягнення результатів на тактичному або оперативному рівнях, а також для відбиття атак ворога і контрнаступальних дій, заявив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Як підкреслив він в інтерв’ю Главреду, для деокупації територій в межах станом на 1991 рік Україні цих танків не вистачить.

“Але в разі проведення операції контрнаступу на півдні, цих танків може вистачити, щоб звільнити Мелітополь та інші міста. Ми дійсно можемо використовувати таку кількість для переходу в контрнаступ, враховуючи, що крім танків від партнерів буде передана ще й бронетехніка”, – упевнений експерт.

На його думку, для повної деокупації Україні потрібна, щонайменше, та цифра, яку відзначав Головнокомандувач ЗСУ – десь 300-400 танків.

При цьому співрозмовник нагадав про те, що крім Євросоюзу, до передачі танків підключилися ще й США.

“І якщо враховувати, що Сполучені Штати вже оголосили про надання 31 танка, чи можуть вони надати сумарно, щонайменше, 100 або 200 танків? Звичайно, можуть. Сумарно країни НАТО можуть надати Україні 150 одиниць Leopard 2. Якщо додати до цього Abrams, і їх теж буде мінімум 100 одиниць, ми вийдемо на показник в 250. І далі, можливо, наростимо кількість танків до 300”, – додав Мусієнко.

Зазначимо, у тимчасово окупованій Мелітопольщині ворог намагається запроваджувати власні правила. До того ж росіяни будуть споруди укріплення в центрі міста.

Про це 24 Каналу розповів мер Мелітополя Іван Федоров. За його словами, точно не можна сказати, чи готуються окупанти до наступальних дій.

Іван Федоров наголосив, що востаннє в Камінському він особисто був 16 березня, коли його там обмінювали з полону. З того часу там майже нічого не змінилося.

“За останній тиждень все, що відбувалося – це черговий провал пропаганди рф. Вони тиждень намагалися накачувати нас інформацією про те, що нібито вони йдуть в наступ і завоювали там нові території”, – пояснив він.

Проте, на думку Федорова, в українських героїчних військових зовсім інші плани на всі ці території, а особливо на території, які наразі захоплені окупантами.

Нічого вони не захопили. Жодного населеного пункту нового не змогли взяти, – розказав очільник тимчасово окупованого Мелітополя.

За його словами, єдині зміни у російській армії – сотні та тисячі військових, доля яких відома наперед.

Мер Мелітополя підкреслив, що чисельність окупантів, на жаль, зростає.

Декілька тижнів тому на тимчасово окуповані території прибули найманці з Сербії.

“Зараз ми говоримо, що якісь найманці є і з Білорусі, які також приїхали – про це повідомляють місцеві мешканці”, – пояснив він.

За його словами, ситуація напружена. Проте варто зазначити, що не мовиться про регулярні війська Білорусі.

Я кажу, що це білоруси, які можуть брати участь добровільно. Це інформація наших мешканців, яку я не хотів би ставити під сумнів, – пояснив він.

Іван Федоров прокоментував, що сьогодні окупанти готуються щонайменше до оборони та утримання наших територій.

“Я не можу коментувати, чи вони збираються контратакувати, чи не збираються. Це краще, щоб повідомляли наші військові, тому що в них є значно більше інформації”, – зауважив він.

За його словами, концентрація військ дійсно є, проте вони постійно мігрують. Раніше повідомлялося щонайменше про 5 військових баз росіян у Мелітополі.

Наразі ми так не можемо говорити, тому що майже все місто заполонили окупанти. Вони можуть бути переодягнені чи у військовій формі, – підкреслив він.

Сьогодні, на думку місцевого населення, окупантів і агентури на території тимчасово окупованої Мелітопольщини більше, ніж цивільних, які залишилися в тимчасовій окупації.

Мовиться, що цивільного населення наразі нараховується 50–60 тисяч.

Однак, ЗСУ вже скоро виженуть росіян з української землі.