Найбагатший український олігарх вчергове виграв у монополію!

У скарбничку своїх активів з енергетики та металургії Рінат Ахметов додав і коксохімічну промисловість.

Але зробив це не напряму. Ввів «своїх людей» у структуру власності двох заводів поза спинами контролерів з АМКУ – імовірно, сподіваючись, що в Україні не помітять.

Але помітили. Наша Надія Бурдєй вирішила розібіратися в цій ситуації – і з’ясувала, що фактично Ахметов монополізував цілу коксохімічну галузь. Без згоди Антимонопольного комітету.

Цей матеріал створено в партнерстві з ГО «Центр протидії корупції» та виданням «Українська правда».

З восьми коксохімічних підприємств на підконтрольній уряду території України п’ять належать підприємцю Ринату Ахметову і його бізнес-партнеру, нині – депутату Верховної Ради від “Опозиційною платформи – За життя” Вадиму Новинському.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) “закрив очі” на консолідацію галузі в одних руках, йдеться у фільмі-розслідуванні проекту “Радіо Свобода” і телеканалу “UA: Перший” “Схеми”.

Після остаточного переходу під контроль Ахметова і Новинського Дніпровського коксохіму (Кам’янське Дніпропетровської області) в 2018 році холдинг “Метінвест” і його афільовані компанії сконцентрували понад 80% обсягів виробництва коксу, тоді як монополістом по закону вважається власник з часткою на ринку вище 35%.

В АМКУ надходили документи і аналітичні матеріали про зміну структури власності комбінату в Кам’янському, і регулятор мав право оштрафувати монополістів, однак цього не сталося, йдеться в розслідуванні.