На даному етапі вторгнення Росії в Україну потрібно діяти не зволікаючи, адже кожна хвилина тепер важлива. Головним завданням тепер стало дати по зубах росії, відбити ворожі наступи та повернути свої території.

У США обидві партії підтримують постачання Україні ракет великої дальності ATACMS. Про це повідомила членкиня Палати представників від Демократичної партії США Елісса Слоткін із Мічигану на брифінгу за підсумками зустрічі депутатів з представниками Білому домі, передає CNN.

За словами депутатки, в уряді США вважають за необхідне терміново, у найближчі три-шість тижнів, надати додаткову допомогу українцям, оскільки ЗСУ планує наступ на півдні, а у Вашингтоні хочуть, щоб цей наступ досяг успіху.

“Я думаю, що ми ясно почули від президента Зеленського і нам підтвердили сьогодні – українці дійсно хочуть кілька разів дати по зубах Росії до початку зими”, – сказала депутатка.

Слоткін наголосила, що відправлення в Україну ракет великої дальності, відомих як ATACMS, які можуть вражати на відстані понад 280 кілометрів, підтримують представники обох партій – Демократичної та Республіканської.

Ракети із дальністю 300 кілометрів однозначно вплинуть на хід війни. Як і чому – пояснив військовий експерт Денис Попович.

Що ж це змінить для ЗСУ?

Експерт Денис Попович в ефірі 24 каналу наголосив, що якщо бої точитимуться в Донецькій області, то ракети на 300 кілометрів дають можливість обстрілювати позиції російської армії з Дніпропетровської чи Полтавської областей.

За його словами, ця зброя буде поза межами впливу артилерії окупантів. Тобто ЗСУ з безпечної відстані зможуть відстрілювати позиції росіян.

“Це така “довга рука” української армії, якої раніше в нас не було. Наразі єдиний засіб такого впливу – це “Точка-У” 120 – 130 кілометрів, але це радянський застарілий комплекс”, – заявив Попович.

Він додав, що зараз є системи більш досконалі, до яких можна віднести і ракети, які будуть поставлені до HIMARS.

Крім того, ми зможемо завдавати удару в глибину окупованої території, і це дуже важливо в контексті можливого контрнаступу ЗСУ в Херсонській області. Звідти ми зможемо обстрілювати кримські перешийки, через які постачають зброю та техніку російській армії,– зазначив експерт.

За його словами, зараз ЗСУ відстрілюють мости, щоб перекрити постачання, а з ракетами на 300 кілометрів зможуть відстрілювати мости на кримських перешийках чи навіть діставати до аеродромів в анексованому Криму.

Наскільки такі ракети ефективні?

Попович розповів, що насправді повністю зруйнувати таку споруду, як міст, дуже важко. Для цього треба обвалити один з “прольотів”, а це важко зробити за допомогою ракет. Для цього краще використовувати буруючі авіабомби.

“Але якщо ми будемо обстрілювати тактичними ракетами мости, то пошкодження будуть суттєвіші, ніж ті, які ми завдали артилерією та ракетами до HIMARS”, – пояснив він.

Чи цими ракетами завдадуть удару по Кримському мосту? На його думку, мости не треба руйнувати повністю, лише завдати пошкоджень, щоб ними неможливо було пересуватися важкою технікою, як це зробили з Антонівським мостом.

“До Кримського мосту треба вирахувати відстань, звідки його можна дістати. В принципі з Запорізької області можна влучити в цей міст”, – підсумував Попович.

Зазначимо, що ATACMS – американський оперативно-тактичний ракетний комплекс із балістичною ракетою. Для запуску ракет призначені пускові установки М142 HIMARS та M270 MLRS. Різні модифікації ракети ATACMS мають дальність стрільби від 165 до 310 км. Поки що Україна отримувала до HIMARS снаряди, які б’ють на 70-80 км. ЗСУ використовують HIMARS для ударів по складах та штабах у тилу росіян.