Якщо ситуація на фронті та погода сприятимуть, то можливий контрнаступ Збройних сил України вже 9 травня – таку думку висловив полковник Марго Гросберг, очільник розвідувального центру Міноборони Естонії.

Очільник розвідувального центру Міноборони Естонії, полковник Марго Гросберг, зазначив, що важливо, щоб підрозділи, які здійснюватимуть контратаку, були готові до активного наступу та бойових дій. Конкретний склад підрозділів наразі не має значення, а найважливішим фактором стратегічного успіху є тренування та підготовка підрозділів до військових дій разом.

Гросберг наголошує, що дуже важливо об’єднувати всі сили одночасно – тоді буде результат.

“Щодо 9 травня я наголосив, що Україна – це дуже різний регіон, особливо північний схід і південь України, де багато що залежить від погоди. Цього тижня йшов дощ, наступного тижня буде дощ. Пройде ще три тижні, ці дати стануть неактуальні”, – сказав він.

Як зазначив Гросберг, донедавна погода була більш сприятливою для оборонних дій, а спостереження з повітря та авіаудари були ускладнені через низьку хмарність. Наступний тиждень, на його думку, навряд чи принесе дуже великі зміни в цьому відношенні: ті самі дії, що й цього тижня, ймовірно, триватимуть у тих самих областях.

Відомо, що російські загарбники також посилено готуються до контрнаступу ЗСУ, особливо в районі Запоріжжя та Херсона, – окупанти будують оборонні споруди.